mObywatel 2.0 to oficjalna aplikacja rządowa, która umożliwia obywatelom dostęp do istotnych dokumentów, takich jak mDowód, mPrawo Jazdy, legitymacja studencka lub szkolna, a także inne ważne dokumenty. Poprzez tę aplikację można załatwiać pewne sprawy urzędowe i śledzić swoją sytuację mandatową. Aplikacja jest systematycznie rozwijana, wprowadzając nowe funkcje, jednak zauważalne jest, że niektóre z nich mogą zostać usunięte z platformy.

POLECAMY: Policja zatrzymała trzy osoby za wydawania fałszywych „certyfikatów szczepień” COVID

Początkowo jedną z kluczowych funkcji mObywatela było dodanie Unijnego Certyfikatu Covid, dokumentu często niezbędnego podczas podróży. Posiadanie cyfrowej kopii tego certyfikatu w aplikacji było wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza w sytuacji, gdy papierowa wersja mogłaby zostać zagubiona. Niestety, wszystko wskazuje na to, że ta funkcja zostanie definitywnie usunięta z aplikacji mObywatel 2.0.

Obecnie o pandemii COVID-19 mówimy najczęściej w czasie przeszłym. Podróżowanie nie wymaga już od nas legitymowania się dodatkowym dokumentem informującym o przebyciu choroby, wyniku testu oraz szczepieniu. Unijny Certyfikat COVID jest dziś już znacznie rzadziej używany. Dlatego też nie będzie go w aplikacji mObywatel 2.0. – poinformowała Monika Dębkowska z Biura Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji.

Już od 28 lutego niektórzy użytkownicy zauważyli, że możliwość dodawania i aktualizacji Unijnego Certyfikatu Covid zniknęła z ich aplikacji. W celu potwierdzenia tych informacji skontaktowaliśmy się z Ministerstwem Cyfryzacji. Okazało się, że funkcja faktycznie stopniowo znika z aplikacji, a ostatecznie certyfikat nie będzie widoczny u żadnego użytkownika mObywatela 2.0. Warto podkreślić, że wszyscy zainteresowani nadal będą mieli dostęp do niego poprzez stronę pacjent.gov.pl oraz w aplikacji mojeIKP.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version