Ogólnopolski Komitet Protestacyjny zawiadamia o modyfikacjach w sposobie prowadzenia protestów. Na obecną chwilę nie przewiduje się blokad dróg ani miast. Protest przybiera odmienną formę, ale czy istotnie oznacza to łagodniejszy charakter? Jakie działania planują rolnicy?

POLECAMY: Rolnicy wysypali obornik pod domem Szymona Hołowni

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny ogłosił publicznie, że nadchodzące protesty będą miały inną formę w porównaniu z dotychczasowymi. Przewidziane są materiały w mediach społecznościowych, odwiedziny rolników w biurach poselskich oraz propozycje spotkań. W dniu 4 kwietnia bieżącego roku rolnicy mają zamiar zebrać się przed biurami posłów, senatorów i europosłów. Jakie plany mają na najbliższy czas?

Poniżej lista propozycji komitetu:  

1. W niedzielę (24.03.2024) każdy rolnik nagrywa film i wrzuca go w media społecznościowe. Nagranie najlepiej zrealizować będzie przed biurami poselskimi, a jeśli to niemożliwe nagrywamy przy traktorze, gospodarstwie z flagami. Z treści nagrania musi wybrzmieć, że 4 kwietnia wybieramy się do biur posłów/senatorów w terenie bez względu na przynależność partyjną z wizytą i z małą „niespodzianką ” (Paczka obornika, słoik gnojówki, snopek słomy, kiszonka, produkt rolno-spożywczy, worek zboża). Zgłaszamy na dzień 4 kwietnia protest pod biurami posłów, senatorów oraz europosłów i jeśli to możliwe jedziemy tam traktorami. Planowany protest potrwa 4 godziny (10:00-14:00). W nagraniu musi wybrzmieć jasno, że to społeczeństwo prosi nas o to abyśmy zaprosili do współpracy polityków. Jeżeli komisja rolnictwa ogranicza kontakt ze społeczeństwem, to społeczeństwo przyjdzie pod biura członków komisji rolnictwa.

2. W nagraniu zaznaczamy również, że jeżeli dany parlamentarzysta nie przyjedzie na spotkanie 4 kwietnia, wówczas dajmy czas 2 tygodni na podjęcie dialogu, po czym jeśli to nie przyniesie rezultatu zgłaszamy uprzednio 24-godzinne protesty pod biurami na dzień 16 kwietnia 2024.

2. W międzyczasie piszemy list intencyjny do Prezydenta, Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu oraz posłów z prośbą o dialog w naszych sprawach, analizujemy postulaty.

3. Jeszcze dziś na biurko premiera Donalda Tuska trafi prośba o negatywny głos podczas poniedziałkowego głosowania w PE odnośnie jednego z ważnych założeń wpisującego się w politykę Zielonego Ładu tj. zalania 400 tys. hektarów. Treść pisma trafi również do opinii publicznej.

4. Na tyle na ile to możliwe rezygnujemy z blokad w okresie Wielkiego Tygodnia oraz podczas trwania Świąt Wielkiej Nocy. Oczywiście tam gdzie blokady są zgłoszone i trwają decyzję podejmie już sam organizator odpowiedzialny za taką blokadę.

Protesty rolników odbywają się w Polsce od początku lutego. Główne postulaty protestujących to zaprzestanie importu produktów rolnych z Ukrainy do Polski oraz odrzucenie planów środowiskowych Unii Europejskiej (tzw. Zielonego Ładu), który zakłada osiągnięcie zerowej emisji do atmosfery do 2050 roku.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version