Rolnicy szykują się do kolejnej akcji protestacyjnej, która ma się odbyć 4 kwietnia. Tym razem ich celem są biura poselskie i senatorskie w Polsce. Planują odwiedzić każde z tych miejsc, aby przekazać politykom swoje postulaty oraz symboliczne „dary natury” ze swoich gospodarstw. Niektórzy z nich zamierzają nawet przyjechać na swoich ciągnikach, jeśli tylko będzie to możliwe.

POLECAMY: Obornik w drzwiach biura poselskiego PiS. Rolnicy zmieniają formy protestu

To kolejny krok w staraniach rolników, którzy nieustannie dążą do obrony swoich interesów w obliczu różnych wyzwań, z jakimi się zmagają. Ich determinacja w walce o sprawiedliwość dla rolnictwa jest widoczna, nawet po rozpoczęciu sezonu prac polowych. Oczekuje się, że ich protest będzie stanowczy i zwróci uwagę polityków na trudności, z jakimi borykają się rolnicy oraz na potrzebę wprowadzenia odpowiednich zmian w polityce rolnej.

POLECAMY: Rolnicy wysypali obornik pod domem Szymona Hołowni

– Jesteśmy przygotowani na kolejne tygodnie, a nawet miesiące, wytężonej walki o przyszłość naszych gospodarstw. 4 kwietnia skoncentrujemy się na skutecznym dotarciu z informacjami na temat naszych postulatów do posłów, senatorów oraz europosłów – tłumaczą rolnicy. Dodają, że ich problemy zaczynają się tam, gdzie decyzje podejmują najważniejsze osoby w kraju. Mają nadzieję, że politycy będą chcieli z nimi rozmawiać.

Dary natury dla polityków od rolników

Rolnicy planują wizytę u polityków z pełnymi rękami, przygotowując dla nich „niespodzianki”. Chcą przynieść różnorodne dary natury, takie jak paczka obornika, słoik gnojówki, snopek słomy, worek zboża czy też dowolny produkt rolno-spożywczy.

24-godzinne protesty pod biurami 16 kwietnia 2024

Rolnicy podkreślają, że w przypadku nieobecności posła lub senatora na spotkaniu 4 kwietnia, będą oczekiwać na nawiązanie dialogu przez okres dwóch tygodni.

– Jeśli to nie przyniesie rezultatu, zgłaszamy 24-godzinne protesty pod biurami 16 kwietnia 2024 – tłumaczy Jakub Buchajczyk, rolnik z Drawna i działacz Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2024/03/kuba_buchajczyk_4_kwietnia.mp4

Rola Wielkopolski zaplanowała już 40 wizyt u polityków

Rolnicy z Roli Wielkopolski planują dużą akcję protestacyjną w województwie Wielkopolskim. Opublikowali już mapę oraz listę biur poselskich, pod którymi odbędą się demonstracje. Na obecną chwilę zaplanowali prawie 40 wizyt. Dodatkowo, przygotowali mapę lokalizacji protestów.

Święta Wielkanocne będzie mniej blokad

Ogólnopolski Komitet Protestacyjny oświadcza, że rolnicy postarają się unikać blokad w okresie Wielkiego Tygodnia oraz podczas Świąt Wielkanocnych, o ile to możliwe. Jednakże utrzymują zaplanowaną na najbliższe 30 dni ogólnokrajową akcję protestacyjną, argumentując, że nie mają innego wyjścia.

– Brak konkretów ze strony Prezesa Rady Ministrów pokazuje, że nasze miejsce w najbliższych miesiącach jest na drogach, granicach i wszędzie tam, gdzie nasza obecność pozwoli zwrócić uwagę polityków na nasze problemy. Skala zorganizowanych dotychczas protestów świadczy o ogromnej determinacji rolników – tłumaczy Damian Murawiec, Koordynator Protestów Rolników.

Protesty rolników pod budynkami publicznymi

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Fundację Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) wynika, że aż 81% Polaków wyraża poparcie dla demonstracji rolników. CBOS zapytał również Polaków o ich stanowisko wobec różnych form protestów rolniczych. Okazuje się, że największym wsparciem ze strony społeczeństwa cieszą się demonstracje rolników przed budynkami publicznymi, takimi jak urzędy wojewódzkie, sejm czy ministerstwo rolnictwa. Aż 87% respondentów popiera tego typu protesty.

Blokady dróg dokonywane przez rolników spotykają się z mniejszym stopniem akceptacji, jednak mimo to ponad 2/3 ankietowanych (69%) rozumie i toleruje tę formę protestu. Z kolei 28% respondentów jest przeciwnych blokadom dróg przeprowadzanym przez rolników.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version