Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwą kierującą. 41 – letnia Ukrainka wsiadła za kierownicę auta mając w organizmie 0,7 promila alkoholu.

POLECAMY: Pijana Ukrainka jeździła zygzakiem koło placu zabaw. Podczas zatrzymania tłumaczyła się, że uczy się jeździć

W niedzielę (21.04.2024) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Zator. Tuż po godzinie 15 przy użyciu podręcznego alkotestera, kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Krakowską w Zatorze. Po sprawdzeniu kilku kierujących funkcjonariusze poddali kontroli kierującą samochodem marki Haval. Urządzenie wykazało, że znajduje się ona pod wpływem alkoholu. W związku z tym została zatrzymana do szczegółowej kontroli. Chwilę później mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora, który w wydychanym powietrzu wykazał u kobiety 0,7 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. W przypadku  gdy badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu, na poczet przyszłej grzywny policjanci zarekwirują samochód, będący własnością sprawcy przestępstwa.

Policyjne akcje kontroli stanu trzeźwości kierowców.
Akcje kontroli stanu trzeźwości kierowców, to codzienne zadania policjantów drogówki. Mają one na celu ograniczenie bądź wyeliminowanie drogowych przestępców wsiadających za kierownicę po alkoholu.

Policjanci przypominają o samoobsługowych alkomatach.
W Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Rady Powiatu, funkcjonują samoobsługowe, bezpłatne alkomaty dla kierowców. Przy ich  pomocy kierowca mający wątpliwość, co do swojego stanu trzeźwości, samodzielnie i bezpłatnie może dokonać kontroli trzeźwości, zanim jeszcze usiądzie za kierownicę.

W ubiegłym roku w Polsce odnotowano ponad 17 tysięcy przestępstw popełnionych przez cudzoziemców, głównie związanych z jazdą po pijanemu i naruszeniem sądowych zakazów. Według ekspertów, niektórzy imigranci mają poczucie bezkarności.

POLECAMY: Ukraińcy popełniają najwięcej przestępstw w Polsce

Według danych z KGP, w 2023 roku cudzoziemcy popełnili łącznie 17 278 przestępstw w Polsce, co stanowi wzrost o 2,4 tysiąca w porównaniu z rokiem 2022 i pięciokrotny wzrost w porównaniu z sytuacją sprzed dekady. Statystyki wykazują, że najczęstszymi sprawcami przestępstw byli Ukraińcy (ponad 50% cudzoziemców z zarzutami), a następnie Gruzini (ponad 2,7 tysiąca) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

POLECAMY: Z danych MS wynika, że w 2022 roku w Polsce skazano pięć razy więcej Ukraińców niż dwa lata wcześniej

Najgorzej w tym wszystkim jest to, że politycy obecnej kolalicji jak i ci sprawujący władze przed wyborami bagatelizują temat przestępczości dokonywanej przez Ukraińców, których wpuścili do naszego kraju bez zgodny narodu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version