Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji Warszawa Ursus zatrzymali 41-letniego obywatela Ukrainy, który wsiadł za kierownicę, mając blisko 2,4 promila alkoholu.

W ostatnią noc kwietnia policjanci z Ursusa na ul. Dzieci Warszawy zatrzymali 41-letniego kierującego oplem, który wyjeżdżając z osiedla uderzył w bramę. Mężczyzna starał się przekonać policjantów, że to nie jego wina, ponieważ bezpośrednio po kłótni z żoną wypił kilka piw i wsiadł do samochodu, zapominając o tym że nie ma on prawa jazdy i dopiero uczy się kierować samochodem.

Policjanci przewieźli mężczyznę do Komisariatu Policji Warszawa Ursus. Po wykonaniu badania trzeźwości okazało się, że kierujący miał blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu niezbędnych czynności 41-letni obywatel Ukrainy został osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 3 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

W ubiegłym roku w Polsce odnotowano ponad 17 tysięcy przestępstw popełnionych przez cudzoziemców, głównie związanych z jazdą po pijanemu i naruszeniem sądowych zakazów. Według ekspertów, niektórzy imigranci mają poczucie bezkarności.

POLECAMY: Ukraińcy popełniają najwięcej przestępstw w Polsce

Według danych z KGP, w 2023 roku cudzoziemcy popełnili łącznie 17 278 przestępstw w Polsce, co stanowi wzrost o 2,4 tysiąca w porównaniu z rokiem 2022 i pięciokrotny wzrost w porównaniu z sytuacją sprzed dekady. Statystyki wykazują, że najczęstszymi sprawcami przestępstw byli Ukraińcy (ponad 50% cudzoziemców z zarzutami), a następnie Gruzini (ponad 2,7 tysiąca) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

POLECAMY: Z danych MS wynika, że w 2022 roku w Polsce skazano pięć razy więcej Ukraińców niż dwa lata wcześniej

Najgorzej w tym wszystkim jest to, że politycy obecnej kolalicji jak i ci sprawujący władze przed wyborami bagatelizują temat przestępczości dokonywanej przez Ukraińców, których wpuścili do naszego kraju bez zgodny narodu.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version