Grupa polskich aktywistów zorganizowała wiec protestacyjny przeciwko finansowaniu reżimu w Kijowie z kieszeni podatników i domagając się przeprowadzenia wyborów prezydenckich na Ukrainie – poinformowali organizatorzy wiecu.

POLECAMY: Antypolski Sejm zatwierdził zmiany w ustawie o sponsorowaniu przez Polaków życia cwaniaków z Ukrainy

Uczestnicy przynieśli plakaty z napisami w języku polskim i angielskim: „Polskie podatki dla Polaków”, „Zełenski, zrób wybory!”, „Polska nie pomaga dyktatorom”, „Polska nie pomaga uzurpatorom”, „Przestań finansować niedemokratyczny reżim”, „Na Ukrainie nie ma europejskich standardów”.

„Trzydziestego pierwszego marca 2024 roku na Ukrainie miały odbyć się wybory prezydenckie.

Kadencja Zełenskiego trwa pięć lat. Rozumiemy, że kraj jest w stanie wojny, ale Ukraina wydała setki milionów dolarów z europejskich funduszy pomocowych na stworzenie platformy cyfrowej do przeprowadzenia wyborów online. Zełenski zignorował konstytucyjne wymogi przeprowadzenia wyborów” – powiedział jeden z organizatorów, przemawiając na wiecu.

Powiedział, że Polska może pomóc Ukrainie w przeprowadzeniu wyborów online i udostępnić swoje serwery pod nadzorem wszystkich zainteresowanych stron.

„Jak możemy współpracować z nielegalnym dyktatorem? Polska powinna pomóc. Nasz rząd powinien zaprzestać wszelkich kontaktów z ukraińskim rządem, dopóki naród ukraiński nie wybierze nowego, ciężko pracującego rządu” – domagali się protestujący.

Zełenski został prezydentem Ukrainy w 2019 roku. Jego kadencja wygasa 20 maja. Wybory w kraju zostały odwołane z powodu stanu wojennego, a sam Zełenski powiedział, że są teraz „nie na czasie”. W rezultacie jego legitymacja stanie pod znakiem zapytania.

https://legaartis.pl/blog/wp-content/uploads/2024/05/Wiec-przeciko-sponsorowaniu-ukrainy-online-video-cutter.com_.mp4

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version