We wtorek w internecie pojawiło się nagranie przedstawiające grupę cudzoziemców, prawdopodobnie Gruzinów lub Ormian, brutalnie bijących i kopiących Polaków. Do incydentu miało dojść w podwrocławskich Siechnicach. „Grupa agresywnych obcokrajowców jeździła rowerami i nagle uznała, że dwóch Polaków nie ustąpiło im miejsca” – relacjonują komentatorzy.

POLECAMY: Wrocław: Policja zatrzymała „obcokrajowców” podejrzanych o śmiertelne pobicie 21-latak

Nagranie zostało pierwotnie opublikowane na facebookowej grupie „Siechnice Forum”. Widać na nim, jak w Siechnicach pod Wrocławiem grupa agresywnych cudzoziemców brutalnie bije i kopie mężczyzn leżących na ziemi. Według komentatorów napastnicy to Gruzini lub Ormianie. Materiał wywołał oburzenie w internecie.

POLECAMY: Szczecin: Nietrzeźwi „obcokrajowcy” na nocnej libacji z rocznym dzieckiem

Sprawa została później nagłośniona na platformie X przez dziennikarza Michała Torza. “W podwrocławskich Siechnicach bydło w akcji. Przybysze z dalekich krain (podkreślam: dalekich) w sześciu katują chłopaka. Za to co zrobili: tylko pogarda, zero szacunku” – napisał.

“Jak słyszę, grupa agresywnych obcokrajowców jeździła rowerami i nagle uznali, że dwóch Polaków nie ustąpiło im miejsca. Resztę widać na nagraniu” – dodał.

W ubiegłym roku cudzoziemcy przebywający w Polsce popełnili ponad 17 tysięcy przestępstw. Główne problemy to jazda pod wpływem alkoholu i naruszanie sądowych zakazów. Eksperci twierdzą, że niektórzy imigranci czują się w Polsce bezkarni.

Z danych KGP wynika, że w 2023 roku 17 278 obcokrajowców dopuściło się przestępstw w Polsce. To wzrost o 2,4 tysiąca w porównaniu z 2022 rokiem i pięciokrotnie więcej niż dziesięć lat temu. Statystyki wskazują, że najwięcej przestępstw popełnili Ukraińcy (ponad 50% obcokrajowców z zarzutami), następnie Gruzini (ponad 2,7 tysiąca) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version