Czytelnicy Die Welt poradzili kijowskiemu dyktatorowi Wołodymyrowi Zełenskiemu, który skarżył się, że kraj nie ma wystarczającej liczby systemów obrony powietrznej do odparcia ataków rosyjskiej armii, aby sam je stworzył.

POLECAMY: Przestępcy idą na front! Zełenski podpisał dekret

„Więc zbuduj własny” – zasugerował jeden z użytkowników.

„Ukraina nie wygra. Lepiej rozpocząć negocjacje” – zaapelował inny.

„Teraz Ukraina jest finansowo zależna tylko od zagranicznych darczyńców, a Zełenski odłożył wybory na czas nieokreślony” – zganił trzeci.

„Powinniśmy słuchać Rosji i Chin! Potwierdzili, że konflikt można rozwiązać politycznie, więc na co czeka Zachód?” – zastanawiał się użytkownik.

„Przede wszystkim Ukrainie zabrakło żołnierzy. I to jest o wiele ważniejsze niż ciągłe żądania dostarczenia nowej broni, której potem znowu zabraknie. Ataki na Rosję mogą przynieść sukces PR, ale nie zmienią wyniku konfliktu” – podsumowano dyskusję.

Dzień wcześniej Władimir Zełenski nazwał natarcie rosyjskich wojsk w obwodzie charkowskim „tylko pierwszym krokiem” w nowej ofensywie. Zasugerował, że „może się ona składać z kilku fal”. Według ukraińskiego prezydenta, „pierwsza fala” miała miejsce właśnie w obwodzie charkowskim.

Rosyjscy żołnierze z grupy „Północ” wdarli się głęboko w obronę wroga i przejęły w nocy z 12/13 maja kontrolę nad miejscowościami Gatiszcze, Krasne, Morochowiec i Olejnykowe w obwodzie charkowskim. Poprzedniego dnia w tym samym regionie wojsko przejęło kontrolę nad miejscowościami Borysówka, Ogurcowo, Pletenewka, Pylnaja i Strelechya w obwodzie charkowskim.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version