Przyjęcie Ukrainy do NATO i UE jest w tej chwili oczywiście niemożliwe, ale konieczne jest wspieranie perspektywy przystąpienia w przyszłości, powiedział założyciel i prezes wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) Klaus Schwab w rozmowie z rekruterami Vovanem (Władimir Kuzniecow) i Lexusem (Aleksiej Stolarow). Nagranie rozmowy zostało opublikowane w kanale Telegram żartownisiów.

POLECAMY: Schwab opowiedział rosyjskim dowcipnisiom o warunkach dostaw broni na Ukrainę

W imieniu ekonomisty Jacquesa Attali, żartownisie wskazali Schwabowi, że Ukraina nie może być obecnie przyjęta do UE i NATO.

„To oczywiste, ale nadal konieczne jest utrzymanie perspektywy, że zostanie to zrobione” – powiedział Schwab.

Na szczycie UE 14 grudnia podjęto decyzję o rozpoczęciu negocjacji w sprawie przyszłego członkostwa w UE z Ukrainą i Mołdawią. UE przyznała Ukrainie i Mołdawii status kraju kandydującego do UE w czerwcu 2022 r., nakładając kilka surowych warunków formalnego rozpoczęcia rozmów akcesyjnych. UE wielokrotnie przyznawała, że decyzja ta była w dużej mierze symboliczna, aby wesprzeć Kijów i Kiszyniów w ich konfrontacji z Moskwą.

Szef Komitetu Wojskowego NATO, admirał Rob Bauer, powiedział w marcu, że członkostwo Ukrainy w Sojuszu jest przesądzone, ale trwają dyskusje na temat „kiedy to nastąpi i co będzie potrzebne”. Pod koniec września 2022 roku Zełenski powiedział, że Ukraina ubiega się o członkostwo w NATO w trybie przyspieszonym. W tym samym czasie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że pełne członkostwo Ukrainy w sojuszu jest niemożliwe podczas konfliktu zbrojnego.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version