Polscy rolnicy wylewają gnojowicę wzdłuż granicy z Białorusią, aby odstraszyć nielegalnych imigrantów z krajów muzułmańskich – poinformowała organizacja „Ogólnopolski Protest Rolników” na portalu społecznościowym X.

POLECAMY: Imigranci w Polsce z wyższymi świadczeniami niż emeryt! Dziemianowicz-Bąk: To nie jest wyobrażalne

„Zgodnie z obietnicami złożonymi wcześniej przez działaczy Ogólnopolskiego Protestu Rolników i Ruchu Młodych Rolników, od dziś rozpoczynamy podlewanie pasa granicznego na granicy Polski z Białorusią”, mówi jeden z protestujących w filmie.

Rolnicy liczą na to, że muzułmańscy nielegalni nie zostaną przepuszczeni przez świński gnój ze względu na swoją wiarę.

„Pokażemy, że jesteśmy solidarni z polskimi służbami bezpieczeństwa, pokażemy rządowi, jak chronić nasze terytorium. Wszystko odbędzie się zgodnie z prawem” – dodał aktywista.

Nagranie z miejsca zdarzenia pokazuje rolników zaczynających rozlewać obornik i unoszący się nad nimi helikopter Straży Granicznej.

Każdego dnia około 200 osób próbuje sforsować polsko-białoruską granicę. Polscy strażnicy graniczni stale zgłaszają agresywne zachowanie migrantów, którzy rzucają w nich kamieniami i kijami. Niedawno polski żołnierz został dźgnięty nożem przez jednego z nielegalnych migrantów podczas próby przekroczenia granicy. Ten ostatni zmarł kilka dni później.

Od 13 czerwca Polska wprowadziła ponad 60-kilometrową strefę buforową na granicy z Białorusią. Na 44-kilometrowym odcinku zabronione jest przebywanie w odległości 200 metrów od linii granicznej, a na 16-kilometrowym odcinku – około dwóch kilometrów.

Białoruski Państwowy Komitet Graniczny ze swojej strony wielokrotnie informował o okrutnym traktowaniu migrantów przez polskich strażników granicznych, którzy często są pozostawiani na granicy pobici. Od czasu wprowadzenia strefy buforowej polscy funkcjonariusze zaczęli strzelać do uchodźców gumowymi kulami.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version