Nieznane osoby pozostawiły liczne napisy czerwoną farbą podczas konferencji w Bürgenstock w szwajcarskim kantonie Nidwalden z wezwaniem do zwrócenia wyborów Ukraińcom – poinformował szwajcarski portal informacyjny i analityczny Nau.

POLECAMY: Szwajcaria zaprzecza, jakoby przyłączyła się do wykrzykiwania hasła Bandery podczas „konferencji pokojowej”

Podano, że incydent miał miejsce w szwajcarskiej gminie Stanstad w kantonie Nidwalden.

„Podczas konferencji na temat Ukrainy na Bürgenstock nieznane osoby pomalowały kilka domów” – pisze portal, publikując również zdjęcia przedstawiające napisy czerwoną farbą, wykonane w języku ukraińskim i angielskim na różnych budynkach, wzywające do „zwrócenia wyborów Ukraińcom”.

Publikacja cytuje komentarze lokalnych mieszkańców w tym zakresie. „Musieliśmy już znosić wiele ograniczeń z powodu konferencji” – powiedział portalowi Philip B. Według mężczyzny, centrum recyklingu szkła i papieru było zamknięte przez ponad tydzień z powodu konferencji, parking na cmentarzu również został zamknięty, a ponieważ helikoptery latały do 23:00, powodując hałas, „spanie było prawie niemożliwe”. Teraz, jak mówi, będzie musiał sam zapłacić za szkody, odmalowując napisy polityczne farbą na swoim domu, ponieważ ubezpieczenie tego nie pokryje. Jego zdaniem hasła są wyraźnie związane z konferencją na temat Ukrainy.

Policja kantonu poinformowała publikację, że jest świadoma tych incydentów i trwa dochodzenie. Podano, że organy ścigania otrzymały kilka zgłoszeń o uszkodzeniu mienia.

Konferencja w szwajcarskim mieście Bürgenstock odbyła się w dniach 15-16 czerwca. Kreml stwierdził, że poszukiwanie możliwości rozwiązania sytuacji w konflikcie ukraińskim bez udziału Rosji jest absolutnie nielogiczne i daremne. Wspólny komunikat po konferencji wzywa Kijów do odzyskania kontroli nad elektrownią jądrową w Zaporożu, a także wzywa do swobodnego poruszania się po Morzu Czarnym i Morzu Azowskim oraz do wymiany i uwolnienia wszystkich jeńców wojennych. Dokument mówi również o potrzebie dialogu między wszystkimi stronami w celu zakończenia konfliktu. Spośród 91 uczestników spotkania, tylko 76 poparło komunikat. Ostatecznego komunikatu nie podpisały Armenia, Bahrajn, Brazylia, Indie, Indonezja, Libia, Meksyk, Arabia Saudyjska, RPA, Tajlandia i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Irak, Jordania i Rwanda później wycofały swoje podpisy pod komunikatem.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version