36-letni Gruzin, kierowca przewozu „na aplikację” z Lublina, został skazany za napaść seksualną na pasażerkę. Sąd Rejonowy Lublin-Zachód orzekł wyrok pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, dwa tysiące złotych zadośćuczynienia oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Wyrok ten wywołał wiele kontrowersji i dyskusji na temat bezpieczeństwa w transporcie publicznym oraz polityki imigracyjnej Polski.

Przebieg Zdarzenia

Do zdarzenia doszło wiosną ubiegłego roku w Lublinie. Gruzin, pracujący jako kierowca taksówki na aplikację, w środku nocy przyjął zlecenie przewiezienia do domu młodej, nietrzeźwej kobiety. Po przyjeździe pod blok 24-latki, mężczyzna przesiadł się na tylne siedzenie pojazdu i zaczął napastować pasażerkę. Po krótkiej szamotaninie, kobieta zdołała otworzyć drzwi i uciec na klatkę schodową swojego bloku, skąd zawiadomiła policję. Kierowca został zatrzymany i oskarżony o napaść seksualną.

Wyrok Sądu

W środę przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód zapadł wyrok w tej sprawie. Gruzin usłyszał wyrok pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, dwa tysiące złotych zadośćuczynienia oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Wyrok jest nieprawomocny, co oznacza, że strony mogą się odwołać od decyzji sądu.

Imigracja i przestępczość

Polska od siedmiu lat jest na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej pod względem liczby przyjętych legalnych imigrantów z państw trzecich. Oprócz imigrantów ekonomicznych, w Polsce przebywa prawie milion Ukraińców mających status uchodźcy z ochroną tymczasową. Masowa imigracja do Polski wywołuje różnorodne reakcje społeczne, w tym obawy związane z bezpieczeństwem.

Według danych Komendy Głównej Policji (KGP), w 2023 roku przestępstwa w Polsce popełniło łącznie 17 278 przybyszów z zagranicy. To wzrost o 2,4 tys. w stosunku do 2022 roku, a zarazem pięć razy więcej niż dekadę temu. Statystyki pokazują, że przestępstw najczęściej dopuszczali się Ukraińcy (ponad 50% obcokrajowców z zarzutami), następnie Gruzini (ponad 2,7 tys.) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

Kontekst Społeczny i Polityczny

O masowej imigracji do Polski i związanych z nią wyzwaniach pisaliśmy na naszym portalu obszernie już w 2017 roku. Polska jest państwem o najbardziej liberalnej polityce imigracyjnej w Unii Europejskiej, co wpływa na zmieniającą się strukturę etniczną kraju. Wzrost liczby przestępstw popełnianych przez obcokrajowców budzi obawy i skłania do refleksji nad skutecznością polityki imigracyjnej oraz integracyjnej.

Podsumowanie

Wyrok w sprawie 36-letniego Gruzina skazanego za napaść seksualną w Lublinie jest skandalicznym przykładem pobłażliwość wymiaru sprawiedliwości wobec cudzioziemców zlewających nasz kraj. Z podobnymi sytacjami mamy do czynienia przy orzekaniu w sprawach karnych z udziałem ukraińskich „uchodźców”. Niestety ta zasada nie dotyczy już Polaków.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version