Holandia odnotowała wzrost liczby bakterii opornych na antybiotyki, znanych jako superbakterie i obawia się, że ukraińscy wojskowi leczeni w lokalnych szpitalach są ich nosicielami – podała gazeta Telegraaf.

POLECAMY: Czas ucieka. Żołnierze AFU masowo zarażają się „tajemniczą” infekcją

„Holandia zmaga się z rosnącą liczbą bakterii wielolekoopornych. Jest to częściowo spowodowane faktem, że ukraińscy wojskowi są leczeni w tym kraju” – podała gazeta.

Gazeta zauważyła, że żołnierze AFU są często nosicielami superbakterii odpornych na wiele rodzajów antybiotyków. Według danych Narodowego Centrum Koordynacji Dystrybucji Pacjentów cytowanych przez gazetę, 143 ukraińskich żołnierzy było leczonych w Holandii od początku rosyjskiej operacji specjalnej. Wśród nich są żołnierze, którzy zostali poważnie ranni w wybuchach bomb.

Holandia obawia się, że bojownicy AFU mogą stać się nosicielami superbakterii i stwarzać problemy holenderskim pacjentom w szpitalach, ponieważ Ukraina „historycznie była znacznie bardziej hojna” niż Królestwo w przepisywaniu antybiotyków.

Przypadki przeniesienia takich bakterii odnotowano już trzykrotnie w okresie od lutego 2022 r. do sierpnia 2023 r.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version