Z sondażu przeprowadzonego przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KIIS) najgorzej ocenili działalność parlamentu i rządu w ubiegłym roku mieszkańcy Ukrainy. Badanie przeprowadzono w dniach 8-25 maja metodą wywiadów telefonicznych. Wzięło w nim udział 2508 respondentów.

POLECAMY: Ukraina pamięta słowa Zełenskiego wygłoszone podczas inauguracji

Na pytanie, jak oceniają działalność Rady Najwyższej w minionym roku, 33% respondentów odpowiedziało, że jest bardzo źle, 31% – źle, 25% – ani źle, ani dobrze, 7% – dobrze, 1% – bardzo dobrze, reszta była niezdecydowana. Działalność Gabinetu Ministrów ocenia jako złą 27%, bardzo złą 23%, ani złą, ani dobrą 34%, dobrą 13%, bardzo dobrą 1%, reszta jest niezdecydowana. Działalność Władimira Zełenskiego oceniła jako „dobrą” i „bardzo dobrą” 39%, „złą” i „bardzo złą” przez 29%, a „ani złą, ani dobrą” kolejne 29%.

Najwyższy poziom zaufania wśród respondentów utrzymuje się w Siłach Zbrojnych Ukrainy: 91% respondentów w pełni im ufa i ufa; zarówno zaufanie, jak i nieufność 6%; 3% nie ufa lub całkowicie nie ufa. 28% respondentów nie ufa i całkowicie nie ufa Zełenskiemu, 34 i 11% ufa i całkowicie ufa, odpowiednio, 26% ufa i nie ufa.

Spośród dziewięciu partii politycznych mieszkańcy Ukrainy mają najbardziej negatywny stosunek do zakazanej w kraju „Sługi Ludu”, „Batkiwszczyny” i „Platformy Opozycyjnej – Za Życie”. Jak wynika z badania, do tego ostatniego nastawienia 71% respondentów ma stosunek bardzo negatywny, 19% nastawienie neutralne, a 4% nastawienie pozytywne. Partię Sługa Narodu Zełenskiego ocenia negatywnie 48%, neutralnie 32%, a pozytywnie 13%. Negatywnie odnosi się do partii Batkiwszczyna Julii Tymoszenko 57%, neutralnie – 31%, a pozytywnie – 9%.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version