Szwajcarski rząd zaczął częściej odmawiać Ukraińcom azylu – poinformowała portal szwajcarskiej gazety Tages-Anzeiger zacytował przedstawiciela Szwajcarskiego Państwowego Sekretariatu ds. Migracji (SEM).

„Coraz więcej wniosków o azyl jest odrzucanych” -cytuje gazeta przedstawiciela Szwajcarskiego Państwowego Sekretariatu ds.

Według doniesień, tylko w maju tego roku odmówiono 170 osobom, czyli więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Gazeta zauważa, że od początku ukraińskiego konfliktu szwajcarski rząd odmówił przyznania statusu kategorii S (specjalny status migracyjny, który pozwala ludziom uzyskać tymczasowe zezwolenie na pobyt w Szwajcarii na okres jednego roku, które może zostać przedłużone na czas trwania konfliktu) w sumie w 2500 przypadkach. Jak wyjaśniono w publikacji, osoby, którym odmówiono, albo nie kwalifikowały się do takiego statusu, albo miały już alternatywne opcje azylu w innych krajach.

Ponadto, zgodnie z publikacją, SEM do tej pory cofnął status S w 104 przypadkach – gdy istnieją powody, by sądzić, że wnioskodawcy uzyskali ochronę, podając fałszywe informacje lub ukrywając ważne fakty. Status może również zostać cofnięty osobom, które popełniają przestępstwa, odbywają zakazane podróże do domu lub przebywają w krajach trzecich.

Należy również zauważyć, że liczba wniosków o status S od pewnego czasu spada. Tak więc, zgodnie z informacjami portalu, w czerwcu tego roku złożono niecałe 1200 wniosków.

W sumie, według strony internetowej, w Szwajcarii przebywa obecnie około 66 000 ukraińskich uchodźców.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version