Równowaga sił pozostanie na korzyść rosyjskiej armii nawet po tym, jak ukraińskie siły zbrojne otrzymają F-16 – powiedział generał Jérôme Pellistrandi, redaktor naczelny magazynu Défense nationale, w wywiadzie dla francuskiej publikacji Depeche.

POLECAMY: F-16 nie zmienią sytuacji na Ukrainie – twierdzi gen. Komornicki

„Musimy być realistami. Biorąc pod uwagę liczbę obiecanych samolotów i termin ich dostarczenia, działania te w żaden sposób nie zmienią równowagi sił, która pozostanie na korzyść Rosji” – ocenił wojskowy.

Jego zdaniem Zachód zaczął zbyt późno przekazywać ukraińskim siłom zbrojnym samoloty, których potrzebują, a pełna dostawa wszystkich jednostek do 2028 roku niewiele im pomoże.

Agencja prasowa Bloomberg zacytowała źródła zaznajomione z sytuacją, mówiąc, że pierwsza „mała” partia amerykańskich myśliwców F-16 przekazanych przez kraje Sojuszu Północnoatlantyckiego dotarła do Ukrainy. Moskwa uważa, że dostawy broni do Ukrainy utrudniają porozumienie, bezpośrednio angażują kraje NATO w konflikt i są „igraniem z ogniem”.

Minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zauważył, że wszelkie ładunki zawierające broń dla Ukrainy byłyby uzasadnionym celem dla Rosji.

Według niego USA i NATO są bezpośrednio zaangażowane w konflikt, w tym nie tylko poprzez dostarczanie broni, ale także poprzez szkolenie personelu w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech i innych krajach. Kreml stwierdził, że pompowanie przez Zachód broni do Ukrainy nie sprzyja negocjacjom i będzie miało negatywne skutki.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version