Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 przyciągnęły uwagę całego świata nie tylko ze względu na sportowe emocje, ale również ze względu na wyzwania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa. Organizacja tego wydarzenia wymagała współpracy międzynarodowej, a dane francuskiego Ministerstwa Sprawiedliwości ukazują skalę przestępczości, z jaką musieli się zmierzyć Francuzi.

POLECAMY: Kolejny komentator trans-propagandy zwanej Igrzyskami Olimpijskimi zawieszony za niestasowany komentarz

Statystyki przestępczości

Według danych francuskiego Ministerstwa Sprawiedliwości, w dniach od 24 lipca do 11 sierpnia 2024 roku wszczęto 212 postępowań sądowych związanych z igrzyskami olimpijskimi. Skutkiem tych postępowań było 86 wyroków skazujących, w tym 49 wyroków więzienia i 8 zakazów stadionowych. Przestępczość gospodarcza i finansowa stanowiła 41% wszystkich przypadków, natomiast umyślna przemoc odpowiadała za 44% przestępstw.

Mobilizacja sił bezpieczeństwa

Aby zapewnić bezpieczeństwo spodziewanym 15 milionom turystów, którzy odwiedzili stolicę Francji, policja z całego świata została zmobilizowana do współpracy. Średnio codziennie wokół obiektów olimpijskich mobilizowało się nie mniej niż 35 000 policjantów i żandarmów, 18 000 żołnierzy Operacji Sentinelle (francuskich antyterrorystycznych sił) oraz kilka tysięcy prywatnych agentów ochrony.

Oświadczenie ministra spraw wewnętrznych

Minister spraw wewnętrznych, Gérald Darmanin, pod koniec ubiegłego tygodnia potwierdził, że nie było „wyraźnej groźby” ataku ani nie wykryto planu „zorganizowanego ataku” wymierzonego w igrzyska olimpijskie. To oświadczenie miało na celu uspokojenie opinii publicznej oraz turystów, którzy mogli mieć obawy dotyczące bezpieczeństwa podczas wydarzenia.

Wnioski

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 były nie tylko świętem sportu, ale również wyzwaniem dla służb bezpieczeństwa. Dzięki skoordynowanym działaniom policji, żandarmerii, wojska oraz prywatnych agencji ochrony udało się zapewnić względny spokój i bezpieczeństwo milionom odwiedzających. Pomimo licznych incydentów, które doprowadziły do wszczęcia 212 postępowań sądowych, igrzyska odbyły się bez poważnych zagrożeń dla bezpieczeństwa publicznego.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version