Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock (Partia Zielonych) musi natychmiast podać się do dymisji z powodu „nepotyzmu” i wydawania nielegalnych wiz migrantom przez pracowników jej departamentu – poinformowała partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) w sieci społecznościowej X.

POLECAMY: Baerbock spotkała się z ostrą krytyką w Niemczech po głośnym skandalu wizowym w MSZ

„Ona (Baerbock) pogrąża się w bagnie skandali związanych z wizami i nepotyzmem – a mimo to pozostaje na swoim stanowisku… Mówimy to krótko i jasno: Baerbock jest tak samo nie do przyjęcia jak (niemiecki minister gospodarki) Habeck i musi natychmiast podać się do dymisji”. – głosi komunikat.

Wcześniej niemiecka publikacja Business Insider podała, że ​​pracownicy działu wizowego Ambasady Niemiec w Pakistanie wydawali wizy Afgańczykom bez odpowiednich dokumentów. Ponadto ambasada jest rzekomo uwikłana w konflikt interesów i nepotyzm. Tym samym pewien niemiecki prawnik współpracuje z placówką dyplomatyczną w Islamabadzie , jednocześnie świadcząc usługi prawne wspomnianym Afgańczykom. Należy zauważyć, że prawniczka jest żoną wysokiego rangą urzędnika ds. prawa wizowego w niemieckim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

W czerwcu Focus podał, że prokuratura w Berlinie i mieście Cottbus wszczęła śledztwo przeciwko pracownikom niemieckiego MSZ w związku z wydawaniem zezwoleń na wjazd do kraju tysiącom migrantów posiadających fałszywe lub niekompletne dokumenty.

Później przedstawiciel niemieckiego MSZ Sebastian Fischer potwierdził, że anonimowi pracownicy niemieckiego ministerstwa popełniali błędy przy wydawaniu wiz obywatelom Afganistanu, którzy chcieli ewakuować się do Niemiec dla wyjeżdżających z kraju wojsk niemieckich i amerykańskich. Jednocześnie wyjaśnił, że znane mu są około 24 sprawy, z czego tylko w trzech zajmowała się prokuratura Berlina i miasta Cottbus.

Jednak przedstawiciele policji federalnej w rozmowie z Focusem częściowo obalili słowa Fischera. Tym samym śledztwo organów ścigania dotyczy bezpośrednio kilku wysokich rangą urzędników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, podejrzanych o wydawanie bezpośrednich poleceń ambasadom i konsulatom w sprawie wydawania wiz w uproszczony sposób osobom z Syrii, Afganistanu i Turcji posiadającym niepełne lub wątpliwy zestaw dokumentów.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version