W Nowym Sadzie, drugim co do wielkości mieście Serbii, doszło do tragicznego pożaru w domu mieszkalnym, który został wywołany przez wybuch elektrycznego pojazdu – hulajnogi lub skutera. W wyniku tego tragicznego incydentu zginęło sześć osób, w tym czworo dzieci w wieku od 2 do 7 lat.

POLECAMY: Samozapalenie auta elektrycznego powodem zatonięcia statku

Przyczyny Pożaru i Działania Ratownicze

Ivica Daczić, minister spraw wewnętrznych Serbii, poinformował, że ofiary najprawdopodobniej należały do jednej rodziny. Wstępne ustalenia wskazują, że pożar mógł zostać spowodowany przez skuter lub hulajnogę elektryczną podłączoną do sieci elektrycznej. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zdołali opanować pożar, jednak na miejscu znaleziono sześć ciał, które zostały przewiezione do Centrum Medycyny Sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Kontrowersje Wokół Akcji Ratunkowej

Chociaż służby ratunkowe twierdzą, że zareagowały natychmiast po otrzymaniu wezwania około godziny 2:45 w nocy, pojawiły się kontrowersje dotyczące czasu ich reakcji. Sąsiedzi ofiar przedstawili odmienną wersję wydarzeń. W rozmowie z telewizją N1 świadkowie twierdzili, że strażacy przybyli na miejsce dopiero po około godzinie od pierwszego wezwania.

„Tu nie ma nikogo, kto by do straży nie dzwonił. Dotarli dopiero po godzinie. Myśleli, że płonie łąka. Cały czas próbowaliśmy ich wydostać z pożaru” – relacjonował jeden z mieszkańców pobliskiego domu.

Reakcja Władz na Zarzuty

Zarząd Kryzysowy Nowego Sadu zapowiedział zbadanie zarzutów stawianych przez sąsiadów ofiar. Burmistrz miasta ogłosił, że zostanie wprowadzony dzień żałoby, a bliscy ofiar otrzymają wsparcie. Władze miejskie zobowiązały się do dokładnego zbadania okoliczności pożaru oraz działań podjętych przez służby ratunkowe.

Podsumowanie

Tragedia w Nowym Sadzie zwróciła uwagę na potencjalne zagrożenia związane z elektrycznymi pojazdami oraz na konieczność szybkiej i skutecznej reakcji służb ratunkowych w sytuacjach kryzysowych. Sprawa będzie dalej badana przez odpowiednie władze, a społeczność lokalna wyraża głęboki smutek z powodu straty życia, zwłaszcza dzieci. Wprowadzenie dnia żałoby to tylko jeden z kroków podjętych w celu uczczenia pamięci ofiar oraz wsparcia ich rodzin w tym trudnym czasie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version