W Szpitalu Powiatowym w Zawierciu psychoza covidowa powraca, mimo że od szczytu paniki minęły już lata. Decyzja o wprowadzeniu niezgodnych z prawem ograniczeń wywołała niemałe poruszenie wśród lokalnej społeczności, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że obecnie w placówce przebywa zaledwie 9 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Dyrektor szpitala, Piotr Zachariasiewicz, 6 września 2024 roku wydał zarządzenie wprowadzające szereg obostrzeń. Wśród nich znalazły się: ograniczenie czasu odwiedzin do 15 minut, limit jednego odwiedzającego na pacjenta, oraz nakaz noszenia maseczek ochronnych, który narusza prawo.

Szpital argumentuje swoje działania „zwiększoną zapadalnością na choroby infekcyjne”, jednak statystyki nie wydają się potwierdzać tej tezy.

Oprócz wspomnianych 9 przypadków COVID-19, w placówce przebywa tylko jeden pacjent z grypą typu B i jedna osoba zakażona rotawirusem.

Ograniczenie kontaktu pacjentów z bliskimi do zaledwie 15 minut może mieć negatywny wpływ na ich samopoczucie i proces zdrowienia.

Wszystko to przerabialiśmy już w poprzednich latach, a czas negatywnie zweryfikował covidowe obostrzenia, restrykcje, nakazy i zakazy. Jak widać jednak, mroczne czasy wracają.

Poniżej publikujemy w całości zarządzenie szpitala w Zawierciu.

Zgodnie z zarządzeniem nr 26/2024 Dyrektora Szpitala Powiatowego w Zawierciu z dnia 06.09.2024 r. w sprawie określenia zasad odwiedzin pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu, w związku ze zwiększoną zapadalnością na choroby infekcyjne, w tym głównie na SARS CoV – 2, wprowadza się zmiany w organizacji odwiedzin pacjentów:

  • Odwiedziny pacjenta w oddziale mogą trwać 15 minut.
  • Pacjenta w oddziale może odwiedzać wyłącznie jedna osoba.
  • W przypadku sal wieloosobowych jednoczasowo może przebywać dwóch odwiedzających.
  • W szczególnych sytuacjach, np. gdy pacjent jest w stanie terminalnym dopuszcza się odwiedziny kilku osób.

Według tego pseudo zarządzenia ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów Kierownik Oddziału / lekarz dyżurny może podjąć decyzję o wstrzymaniu odwiedzin tych osób, które wykazują objawy infekcji np. gorączka, katar, kaszel, ból gardła, zaburzenia węchu i smaku lub inne.

Przypominamy, że zgodnie z prawem lekarz nie ma prawa do zajazanua odwiedzin chorych

Osoba odwiedzająca powinna stosować się do poniższych reguł:

  • Zdezynfekować ręce przed wejściem na salę i przed jej opuszczeniem,
  • Stosować maseczkę ochronną szczelnie zakrywająca nos i usta,Zachować dystans w stosunku do innych pacjentów przebywających na sali nakaz ten jest niezgodny z prawem,
  • Ograniczyć do minimum kontakt z pacjentem i jego otoczeniem.
  • Pełne informacje o stanie pacjenta udzielane są przez lekarza prowadzącego osobiście lub telefonicznie w godzinach 13:00-14:30.Lekarz dyżurny udziela informacji jedynie w ograniczonym zakresie.

Z uwagi na powracające szaleństwo przypominamy, że SN ostatecznie orzekł, że wprowadzone ograniczenia, nakazy i zakazy w czasie „pandemii” były niezgodne z prawem.

POLECAMY: Sąd Najwyższy ostatecznie orzekł, że covidowe ograniczenia były niezgodne z prawem

Przypominamy w przypadgu gdyby szpitale wprowadziły całkowite zakazy odwiedzin chorych, że Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w sprawie prowadzonej pod sygnaturaą akt V SA/Wa 2002/23, potwierdził nasze wcześniejsze doniesienia o nielegalności wprowadzanych przez szpital obostrzeń w zakresie pobawienia prawa do odwiedzin. W orzeczeniu sad stwierdził, że każdy pacjent w szpitalu ma prawo do osobistego kontaktu z innymi osobami. Sprawa dotyczyła zakazu odwiedzin małych pacjentów z powodu potencjalnego zagrożenia terrorystycznego.

Należy również podnieść, że w Polsce wbrew twierdzeniu dyrekcji szpitala prawo tworzą ustawy, a nie zalecenia szefa GIS na usługach korporacji farmaceutycznych.

POLECAMY: Całkowity zakaz odwiedzin w szpitalu niezgodny z prawem. Nowe orzeczenie WSA w Warszawie

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version