W ciągu ostatnich kilku miesięcy tysiące imigrantów zostało odesłanych do Polski z Niemiec. Jak donosi niemiecki dziennik „Bild”, w okresie od października ubiegłego roku do lipca bieżącego roku niemiecka policja federalna przekazała Polsce ponad 4600 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę niemiecko-polską.

Kontrole na granicy polsko-niemieckiej

Aby ograniczyć napływ nielegalnych imigrantów, niemiecka policja uruchomiła stacjonarne punkty kontrolne na głównych przejściach granicznych. Jednym z takich miejsc jest most we Frankfurcie nad Odrą, który stał się głównym punktem kontroli dla imigrantów próbujących przekroczyć granicę.

Przykład rodziny z Tadżykistanu, którą zawrócono do Polski, ilustruje skomplikowaną sytuację. Niemiecka policja federalna zatrzymała rodzinę na moście i przewiozła ich z powrotem do Słubic, polskiego miasta granicznego. Z relacji wynika, że rodzina nie miała pozwolenia na pobyt w Niemczech.

Tymczasowe kontrole na granicach Niemiec

W obliczu rosnącej liczby nielegalnych imigrantów niemiecka minister spraw wewnętrznych, Nancy Faeser, zdecydowała o wprowadzeniu dodatkowych kontroli na wszystkich granicach lądowych Niemiec. Planowane kontrole mają ruszyć 16 września i potrwają co najmniej sześć miesięcy. Decyzja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na granicach i ograniczenie nielegalnych przekroczeń granic.

Sytuacja na granicy a relacje polsko-niemieckie

Decyzja o odesłaniu imigrantów do Polski może mieć wpływ na relacje między Polską a Niemcami. Chociaż obie strony deklarują współpracę, nieuniknione są napięcia związane z kwestią migracji. Polska, będąc częścią strefy Schengen, ma swoje zobowiązania związane z ochroną granic, ale powtarzające się odesłania mogą wpłynąć na system azylowy w kraju.

Obecnie, problem nielegalnych imigrantów i relokacji osób ubiegających się o azyl staje się coraz bardziej palący dla krajów granicznych Unii Europejskiej. Decyzje podejmowane w Niemczech z pewnością wpłyną na inne państwa członkowskie, w tym Polskę, która musi przygotować się na napływ nowych osób.


Tagi SEO: ceny, dom, itp

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii. Researcher OSINT z doświadczeniem w międzynarodowych projektach dziennikarskich. Publikuje materiały od ponad 20 lat dla największych wydawnictw.

Napisz Komentarz

Exit mobile version