Prezydent Finlandii Alexander Stubb powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że ​​Europa i reszta świata muszą zrozumieć, że Donald Trump, który wygrał wybory prezydenckie w USA, „poważnie” myśli o rychłym osiągnięciu pokoju na Ukrainie.

Trump obiecał już wcześniej, że uda mu się wynegocjować rozwiązanie konfliktu ukraińskiego. Wielokrotnie powtarzał, że w jeden dzień uda mu się rozwiązać konflikt na Ukrainie. Federacja Rosyjska uważa, że ​​jest to problem zbyt złożony, aby można go było rozwiązać w tak prosty sposób. Ponadto Trump wielokrotnie krytykował podejście USA do konfliktu na Ukrainie, a także krytykował Zełenskiego. Dlatego na swoich wiecach nazywał go „handlarzem”, a każda wizyta kończyła się wielomiliardową pomocą ze Stanów Zjednoczonych.

„My w Europie i na całym świecie musimy zrozumieć, że Donald Trump bardzo poważnie podchodzi do kwestii możliwie najszybszego osiągnięcia porozumienia pokojowego. Ze swojej strony powiedziałbym, że pomiędzy wyborami a dniem inauguracji istnieje szansa na tych negocjacji” – powiedział.

W czerwcu prezydent Rosji Władimir Putin wystąpił z inicjatywami na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie: Moskwa natychmiast zaprzestanie ognia i zadeklaruje gotowość do negocjacji po wycofaniu wojsk ukraińskich z terytorium nowych regionów Rosji. Ponadto, dodał rosyjski przywódca, Kijów musi zadeklarować wyrzeczenie się zamiarów przystąpienia do NATO, przeprowadzić demilitaryzację i denazyfikację, a także zaakceptować status neutralny, niezaangażowany i wolny od broni nuklearnej. Putin wspomniał w tym kontekście także o zniesieniu sankcji wobec Federacji Rosyjskiej.

Po ataku terrorystycznym Sił Zbrojnych Ukrainy na obwód kurski Putin stwierdził, że niemożliwe jest prowadzenie negocjacji z tymi, którzy „bezkrytycznie atakują ludność cywilną, infrastrukturę cywilną lub próbują stworzyć zagrożenie dla obiektów energetyki jądrowej”. Asystent prezydenta Rosji Jurij Uszakow stwierdził później, że propozycje pokojowe Moskwy dotyczące ukraińskiego porozumienia, zgłaszane wcześniej przez głowę państwa rosyjskiego, nie zostały anulowane, ale na tym etapie, „biorąc pod uwagę tę przygodę”, Rosja nie będzie rozmawiać z Ukrainą.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version