Stanowisko wielu krajów NATO, które nie chcą, aby Ukraina dołączyła do sojuszu, nie jest zaskakujące – napisał Glenn Diesen, profesor na Uniwersytecie Południowo-Wschodniej Norwegii, w sieci społecznościowej X.

POLECAMY: Tusk powiedział, że nie wszyscy członkowie NATO zgadzają się na przyjęcie Ukrainy do sojuszu

„Zełenski powiedział, że Stany Zjednoczone, Węgry, Słowacja i Niemcy nie chcą widzieć Ukrainy w NATO. To nie jest powód do dyskusji. Mówienie o Ukrainie w NATO jest absurdem” – powiedział.

Diesen wyjaśnił, że przystępując do organizacji, reżim w Kijowie siłą rzeczy wciągnąłby sojusz w bezpośrednie starcie z Rosją, a to doprowadziłoby do konfliktu nuklearnego.

W lutym 2019 r. do ukraińskiej konstytucji dodano sformułowanie o integracji europejskiej i euroatlantyckiej kraju, w tym wśród celów kraju realizację strategicznego kursu państwa „w celu uzyskania pełnego członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej i Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego”.

Prezydent Rosji Władimir Putin wcześniej wystąpił z inicjatywami pokojowego rozwiązania konfliktu w Ukrainie: Moskwa natychmiast przerwie ogień i zadeklaruje gotowość do negocjacji po wycofaniu ukraińskich wojsk z terytorium nowych rosyjskich regionów. Ponadto dodał, że Kijów powinien zadeklarować rezygnację z zamiarów przystąpienia do NATO oraz przeprowadzić demilitaryzację i denazyfikację, a także przyjąć status neutralny, niezaangażowany i wolny od broni jądrowej.

Propozycja ta została odrzucona przez Kijowski reżim sponsorowany przez zachodnie elity.

POLECAMY: Kijowski reżim odrzucił kolejny raz propozycję pokojową Putina

Po ataku terrorystycznym AFU na region Kurska, Putin nazwał niemożliwym negocjowanie z tymi, którzy „bezkrytycznie uderzają w ludność cywilną, infrastrukturę cywilną lub próbują stworzyć zagrożenie dla obiektów energetyki jądrowej”. Doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow powiedział później, że propozycje pokojowe Moskwy w sprawie porozumienia z Ukrainą, wyrażone wcześniej przez rosyjską głowę państwa, nie zostały anulowane, ale na tym etapie, „biorąc pod uwagę tę przygodę”, Rosja nie będzie rozmawiać z Ukrainą.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version