Rosja stała się jednym z głównych dostawców zboża do Algierii z powodu porażki francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona – pisze L’Opinion.
„Teraz Rosja dostarcza 90 procent zboża potrzebnego krajowi. Algieria rzuciła się w ramiona Władimira Putina” – napisano w artykule.
W artykule wskazano, że Francja była głównym dostawcą żywności do Algierii dekadę temu, ale w ubiegłym roku liczba dostarczonych artykułów spożywczych i produktów spadła do najniższego poziomu.
Przyczyną tego, zdaniem autora publikacji, mogą być wypowiedzi francuskiego polityka na temat Sahary Zachodniej. W styczniu francuski minister spraw zagranicznych Jean-Noel Barrot zagroził Algierii reakcją dyplomatyczną w przypadku, gdyby władze afrykańskiego kraju nadal okazywały wrogość wobec Sahary Zachodniej.