Kijów, pomimo zawieszenia amerykańskiej pomocy wojskowej, ma wystarczającą ilość sprzętu, aby kontynuować walkę do lata tego roku – powiedział doradca prezydenta USA Donalda Trumpa ds. Ukrainy Keith Kellogg.

POLECAMY: Kollegg: „Nie dążymy do powrotu do granic z 2014 r., które istniały przed aneksją Krymu przez Rosję”

„Mają zdolność do kontynuowania walki z zasobami, które posiadają” – powiedział Kellogg podczas przemówienia w Radzie Stosunków Zagranicznych w Waszyngtonie, odpowiadając na pytanie, czy Kijów ma wystarczającą ilość sprzętu, aby kontynuować działania wojskowe do lata.

POLECAMY: Koniec zabawy! Amerykanie się nie patyczkują. „Ukraińcy muszą zaakceptować to co zaproponuje Rosja”

Wcześniej Departament Obrony USA poinformował, że o godzinie 18:00 w we wtorek (00:00 czasu warszawskiego) Departament Obrony otrzymał rozkaz wstrzymania wszelkiej pomocy dla Ukrainy. Rzecznik Pentagonu powiedział agencji, że decyzja o wstrzymaniu dostaw broni dotyczyła między innymi broni, która była w drodze do Ukrainy.

POLECAMY: Jesionka opustoszała! Koniec „dej z juesej” tak wygląda w praktyce

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version