Prezydent USA Donald Trump chce zawieszenia broni na Ukrainie, Kijów jest na to gotowy, Waszyngton czeka na pozytywną odpowiedź Moskwy „tak szybko, jak to możliwe” – powiedział sekretarz stanu USA Marco Rubio.

„Prezydent (Trump) jasno dał do zrozumienia, że ​​chce pokoju. Więc chcemy to zobaczyć tak szybko, jak to możliwe. Mamy nadzieję, że Rosja powie „tak” tak szybko, jak to możliwe, abyśmy mogli przejść do drugiej fazy tego – prawdziwych negocjacji” – powiedział Rubio reporterom w Dżuddzie po rozmowach z delegacją ukraińską.

Transmisja była transmitowana przez amerykańskie kanały telewizyjne.

Rubio powiedział, że „niekończące się negocjacje i niekończący się dialog” nie są odpowiednie do rozwiązania konfliktu – tylko „prawdziwe negocjacje w sprawie wniosku, który strony zaakceptują”. Według niego Ukraina jest gotowa na zawieszenie broni, a teraz ta propozycja zostanie przekazana Rosji.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version