USA planują dowiedzieć się, czy Kijów jest gotowy na istotne ustępstwa na rzecz Moskwy – podały źródła agencji Reuters.

POLECAMY: Donald Trump stawia warunki Ukrainie: Umowa mineralna to za mało, by wznowić pomoc

Biały Dom poinformował wcześniej, że spotkanie z przedstawicielami Ukrainy w sprawie porozumienia pokojowego zaplanowano na 12 marca w Arabii Saudyjskiej.

POLECAMY: Media donoszą o nowym ataku Trumpa na Ukrainę

„Amerykańska delegacja planuje wykorzystać wtorkowe spotkanie z ukraińską delegacją w Arabii Saudyjskiej, aby dowiedzieć się, czy Ukraina jest gotowa pójść na istotne ustępstwa wobec Rosji, aby zakończyć wojnę” – czytamy w publikacji.

Twierdzi również, że Waszyngton ma nadzieję zrozumieć, czy Kijów potrzebuje realistycznego pokoju i ma zamiar poprawić stosunki z obecnym rządem USA po niedawnej kłótni Władimira Zełenskiego z gospodarzem Białego Domu.

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w styczniu, że celem rozwiązania konfliktu w Ukrainie nie powinno być krótkotrwałe zawieszenie broni i wytchnienie dla przegrupowania sił i dozbrojenia w celu kontynuowania konfliktu, ale długoterminowy pokój. Według niego rosyjskie władze będą nadal walczyć o interesy narodu rosyjskiego i taki jest sens operacji specjalnej. Pokój w Ukrainie, zauważył Putin, powinien opierać się na poszanowaniu uzasadnionych interesów wszystkich ludzi, którzy mieszkają w tym regionie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version