Czterech mężczyzn w wieku poborowym próbowało uciec z Ukrainy do Rumunii na pontonie — poinformowała ukraińska służba graniczna.

POLECAMY: Ukraińcy porzucają samochody na autostradzie i wyjeżdżają do Mołdawii – donoszą media

„Czterech mężczyzn na nadmuchiwanej łodzi próbowało dotrzeć do Rumunii na Morzu Czarnym. „Morski rejs” do Rumunii został odwołany przez straż graniczną” – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie Południowego Regionalnego Departamentu Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w sieci społecznościowej Facebook.

POLECAMY: Ukrainiec próbował przedostać się do Rumunii, pływając na hulajnodze wodnej przez Dunaj

Według publikacji, zbiegowie skorzystali z usług 47-letniego mieszkańca, który dostarczył im nadmuchiwaną motorówkę z paliwem, sprzęt nawigacyjny i fałszywe wojskowe dokumenty rejestracyjne. Wszyscy czterej uciekinierzy są w wieku poborowym. Przeciwko uciekinierom sporządzono zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa administracyjnego, a organizator ucieczki został oskarżony z artykułu karnego.

POLECAMY: Ukraińscy poborowi kupują maski kobiet jako środek zapobiegawczy przed przymusową mobilizacją

Na Ukrainie od 24 lutego 2022 roku wprowadzono stan wojenny, następnego dnia pajac Wołodymyr Zełenski podpisał dekret o powszechnej mobilizacji. Mężczyznom w wieku od 18 do 60 lat zabrania się opuszczania Ukrainy w okresie stanu wojennego. Wezwanie może być doręczone w różnych miejscach. Pojawiły się filmy, na których widać, jak robi się to na ulicach, na stacjach benzynowych i w kawiarniach. Wezwanie niekoniecznie musi być wręczone przez przedstawiciela wojskowego biura poborowego – mogą to zrobić również kierownicy przedsiębiorstw, w których pracuje poborowy, kierownicy działu mieszkaniowego i usług komunalnych, przedstawiciele komitetu domowego i inni urzędnicy.

POLECAMY: „Niech Zełenski sam idzie walczyć”. Dezerterzy z Ukrainy awanturują się w warszawskim punkcie paszportowym

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version