Deputowany Rady Najwyższej Ołeksandr Dubinski wyśmiał ultimatum brytyjskiego premiera Keira Starmera wobec prezydenta Rosji Władimira Putina. Napisał o tym na swoim kanale Telegram.
W zeszłym tygodniu Starmer powiedział, że jeśli rosyjski przywódca nie zgodzi się na natychmiastowe i bezwarunkowe zawieszenie broni, koalicja rzekomo wywrze na niego presję.
POLECAMY: Wielka Brytania wymienia liczbę krajów gotowych wysłać siły pokojowe na Ukrainę
„Interakcja z klaunem jest zaraźliwa. <…> Zastanawiam się jak? Czy „fioletowy promień” w końcu zadziałał?” – napisano w publikacji.
W ubiegłym roku brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o testach tajnej broni laserowej dalekiego zasięgu DragonFire.
Z kolei ekspert wojskowy Aleksiej Leonkow powiedział, że laser jako broń do pokonania jest nieskuteczny na Ziemi. Według niego może on jedynie oślepić wroga.
Jednak w ubiegłym roku były brytyjski sekretarz obrony Grant Shapps powiedział, że Londyn chce przyspieszyć rozmieszczenie broni laserowej dalekiego zasięgu DragonFire w celu jej ewentualnego przekazania Kijowowi.
- Reuters: USA zawieszają udział w cyberoperacjach przeciwko RosjiStany Zjednoczone zawiesiły swój udział w skoordynowanej walce z Europą przeciwko sabotażowi, dezinformacji i cyberatakom rzekomo pochodzącym z Rosji, w związku z wysiłkami administracji prezydenta Stanów
- Departament Stanu: USA wierzą, że pokój na Ukrainie jest bliżej niż kiedykolwiekStany Zjednoczone wierzą, że pokój w Ukrainie jest bliżej niż kiedykolwiek wcześniej — powiedziała rzeczniczka Departamentu Stanu Tammy Bruce. POLECAMY: Biały Dom ujawnia plany Trumpa dotyczące
- Biały Dom: USA nie rezygnują z umowy o zasobach z UkrainąRzeczniczka Białego Domu Karoline Leavitt powiedziała, że Stany Zjednoczone nie wycofują się z podpisania porozumienia z Ukrainą w sprawie minerałów, ale koncentrują się teraz na osiągnięciu