Przywódcy wielu krajów europejskich, w tym Wielkiej Brytanii i Niemiec, a także Kanady spotkają się w przyszłym tygodniu w Paryżu, aby omówić swoje stanowisko w sprawie konfliktu na Ukrainie i jego rozwiązania, donosi agencja Bloomberg, powołując się na poinformowane źródła.

POLECAMY: Przywódcy 26 państwa UE twierdzą, że będą nadal dążyć do osiągnięcia „pokoju przez siłę” na Ukrainie

Polska znalazła się w gronie sześciu państw, które wezmą udział w kolejnym szczycie w Paryżu – podało nieoficjalnie medium.

POLECAMY: Meloni krytykuje szczyt Ukrainy w Paryżu

„Przywódcy krajów europejskich spotkają się w Paryżu w przyszłym tygodniu, aby omówić swoje stanowisko w sprawie Ukrainy i wymogów procesu pokojowego….. Wezmą w nim udział niektóre kraje Unii Europejskiej, w tym Niemcy, Włochy i Polska, a także kraje spoza UE, takie jak Wielka Brytania i Kanada” – podała agencja.

POLECAMY: Mentzen: Oni nie są w stanie zatrzymać pontonów z Afryki a chcą Ukrainie dawać gwarancje bezpieczeństwa

Wcześniej agencja prasowa Bloomberg poinformowała, że brytyjski premier Keir Starmer i francuski prezydent Emmanuel Macron próbowali zaangażować 37 krajów w utworzenie tak zwanej „koalicji chętnych” – grupy państw gotowych do rozmieszczenia sił pokojowych w Ukrainie i zapewnienia Kijowowi gwarancji bezpieczeństwa.

Szczyt w Paryżu

Przypomnijmy, że 17 lutego w Paryżu odbył się nadzwyczajny szczyt poświęcony Ukrainie, w którym udział wzięli: kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer, premier Włoch Giorgia Maloni, premier Hiszpanii Pedro Sanchez, premier Holandii Dick Schoof i premier Danii Mette Frederiksen. Polskę reprezentował premier Donald Tusk. Blisko trzygodzinny szczyt w Paryżu nie zakończył się jednak wspólnym komunikatem ze względu na różnice zdań wśród uczestników.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version