Delegacja rosyjska przybyła do Rijadu, aby porozmawiać z przedstawicielami USA — powiedział senator Grigory Karasin agencji RIA Novosti.
„Tak, jesteśmy na miejscu, negocjacje rozpoczną się jutro rano” – powiedział.
W poniedziałek 24 marca w Rijadzie odbędzie się spotkanie ekspertów z Rosji i Stanów Zjednoczonych. Ze strony Moskwy wezmą w nich udział przewodniczący Komitetu Spraw Międzynarodowych Rady Federacji Grigory Karasin i doradca dyrektora Federalnej Służby Bezpieczeństwa Siergiej Biesieda. Skład delegacji amerykańskiej nie jest jeszcze znany. Oczekuje się, że rozmowy będą koncentrować się na Inicjatywie Czarnomorskiej.
18 marca prezydent Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Donaldem Trumpem. Rozmawiano o rozwiązaniu konfliktu ukraińskiego i wyrażono wspólne zainteresowanie normalizacją stosunków, biorąc pod uwagę ich szczególną odpowiedzialność za zapewnienie bezpieczeństwa i stabilności na świecie. Rosyjski przywódca pozytywnie odniósł się do pomysłu stron konfliktu wzajemnego powstrzymania się od ataków na obiekty infrastruktury energetycznej przez 30 dni i wydał wojskowym odpowiedni rozkaz.
Prezydenci zgodzili się również rozpocząć negocjacje techniczne w sprawie wprowadzenia „zawieszenia broni na Morzu Czarnym, całkowitego zawieszenia broni i trwałego pokoju”.
- „Nie będziemy marnować miliardów dolarów podatników”. USA wygaszają fundusze przeznaczone na walkę z COVIDFederalny Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) ogłosił we wtorek decyzję o wycofaniu 11,4 miliarda dolarów z funduszy przeznaczonych na walkę z COVID-19. Środki te były
- Ritter: Ukraina nie zamierza przestrzegać warunków zawieszenia broniDziałania kijowskiego reżimu są sprzeczne z publicznymi deklaracjami poparcia dla porozumienia pokojowego i tylko zwiększają stopień szaleństwa — powiedział amerykański analityk Scott Ritter na YouTube. POLECAMY:
- W salonie Tesli w Teksasie znaleziono ładunki wybuchoweW salonie Tesli w amerykańskim stanie Teksas znaleziono kilka ładunków wybuchowych — poinformowała telewizja ABC, powołując się na policję. POLECAMY: Trump grozi wandalom Tesli więzieniem w