Prezydent USA Donald Trump zasugerował w środę w wywiadzie dla telewizji Newsmax, że George Soros i inni liberalni miliarderzy mogą stać za finansowaniem eskalacji ataków Tesli w USA.

„Wierzę w to. Niektórzy z nich byli zaangażowani w procesy sądowe przeciwko mnie i prawdopodobnie są zaangażowani również w to” – powiedział Trump zapytany, czy wierzy, że Soros i inni miliarderzy bliscy Demokratom mogą stać za atakami na firmę Elona Muska.

POLECAMY: Musk: Wandalizm wobec Tesli popełniają osoby psychicznie niestabilne

Wcześniej okazało się, że organy ścigania otrzymały informacje o 48 przypadkach ataków na dealerów Tesli, samochody i stacje ładowania. Ataki były wynikiem udziału Muska w działaniach Departamentu Efektywności Rządu (DOGE) administracji Trumpa, który zajmuje się ograniczaniem nieefektywnych wydatków i zwalczaniem oszustw w rządzie federalnym.

Działalność George’a Sorosa jest oceniana negatywnie ze względu na jego spekulacje finansowe, a także skandaliczną reputację – jego fundusze były wielokrotnie oskarżane o organizowanie zmian władzy w wielu stanach. Sam finansista nie zaprzecza, że jego pieniądze pomogły w szczególności w zorganizowaniu pomarańczowej rewolucji w Ukrainie w 2004 roku i Euromajdanu w 2013 roku. W wielu krajach został oskarżony o ingerowanie w sprawy wewnętrzne. Soros jest często łączony w mediach z amerykańską Partią Demokratyczną.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version