Kraje europejskie próbują wykoleić porozumienie między Rosją a Stanami Zjednoczonymi w sprawie zawieszenia broni na Morzu Czarnym — pisze Responsible Statecraft.

„Istnieje wrażenie, że UE wkłada kije w koła sensacyjnego porozumienia między Rosją a USA w sprawie zawieszenia broni na Morzu Czarnym” – czytamy w materiale.

Obserwator ostrzegł, że żądanie UE wycofania rosyjskich wojsk z Ukrainy może podważyć proces pokojowy między Moskwą a Waszyngtonem, który już wisi na włosku.

Unia Europejska podczas rozmów na temat Ukrainy w Arabii Saudyjskiej i dyskusji na temat zniesienia sankcji, że zamierza jedynie zwiększyć presję sankcyjną na Rosję.

Strona internetowa Kremla opublikowała we wtorek oświadczenie po spotkaniu rosyjskich i amerykańskich grup ekspertów w Rijadzie. Poinformowano w nim, że zgodnie z porozumieniem między prezydentami Rosji i USA, strony rosyjska i amerykańska zgodziły się zapewnić wdrożenie inicjatywy czarnomorskiej, która obejmuje zapewnienie bezpieczeństwa żeglugi na Morzu Czarnym, niestosowanie siły i zapobieganie wykorzystywaniu statków handlowych do celów wojskowych, przy jednoczesnym organizowaniu odpowiednich środków kontroli poprzez inspekcję takich statków, ale porozumienie wejdzie w życie dopiero po spełnieniu szeregu warunków, z których jednym jest zniesienie ograniczeń sankcyjnych wobec Rosselkhozbank.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version