Prezydent USA Donald Trump powiedział, że istnieją sposoby, dzięki którym mógłby ubiegać się o trzecią kadencję, a jeśli tak się stanie, Republikanin jest gotowy rywalizować o najwyższe stanowisko z byłym przywódcą USA Barackiem Obamą.
POLECAMY: Druga kadencja Trumpa stała się „polem minowym” dla Ukrainy – donoszą media
„Mówią, że są na to sposoby, ale jeszcze ich nie zbadałem” – powiedział Trump dziennikarzom w Białym Domu, zapytany o perspektywę trzeciej kadencji.
Zapytany, czy Obama, dwukrotny urzędujący prezydent, mógłby kandydować, Trump powiedział, że „chciałby to zrobić”.
„Ludzie proszą mnie o kandydowanie” – dodał Trump.
Trump nie wykluczył wcześniej możliwości ponownego wyboru na trzecią kadencję, chociaż konstytucja zawiera ograniczenia.
Sugerowano, że ustawa zasadnicza zabrania tej samej osobie sprawowania urzędu przez więcej niż dwie kolejne kadencje, takie wyjaśnienie rzeczywiście nie jest zawarte w tekście. Trump jest drugim amerykańskim prezydentem, który sprawuje urząd drugą kadencję z rzędu, ale w czasach Grovera Clevelanda (22. i 24. prezydenta Stanów Zjednoczonych) 22. poprawka do konstytucji jeszcze nie istniała, a limit liczby kadencji nie był zapisany w prawie, ale był niewypowiedzianą umową. Został on przyjęty jako poprawka do konstytucji dopiero w 1951 r. po śmierci Franklina Roosevelta na początku jego czwartej kadencji.
- Media ujawniły nieznane dotąd szczegóły dotyczące zabójstwa Kennedy’egoJak donosi Radar Online, zabójstwo prezydenta USA Johna F. Kennedy’ego zapobiegło ogromnemu skandalowi związanemu z jego seksualnymi relacjami z radziecką prostytutką zajmująca się szpiegostwem. „(Związek —
- MFW ocenia skutki zachodnich sankcji wobec RosjiNajostrzejsze sankcje Zachodu wobec Rosji, wprowadzone w styczniu, nie spowodowały znaczących zakłóceń w dostawach ropy naftowej na rynek światowy — poinformował Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW). POLECAMY:
- MFW zapowiada nową erę w światowej gospodarceGlobalny system gospodarczy, w którym większość krajów działała przez ostatnie 80 lat, uruchamia się ponownie, rozpoczynając nową erę — poinformował Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW). „Globalny system