Rzecznik Praw Pacjenta (RPP) ogłasza poprzez platformy społecznościowe, że jednostki, które, po otrzymaniu szczepionki AstaZeneca przeciwko COVID-19, spędziły co najmniej 14 dni w szpitalu z powodu skutków ubocznych, mają możliwość składania wniosków o odszkodowanie.
POLECAMY: AstraZeneca i Pfizer mają kłopoty. Do niemieckich sądów masowo wpływają pozwy od poszkodowanych
Przypominamy, że w obliczu kolejnych koincydencji, jakie ujawniają się po przyjęciu tych „cudownych” eliksirów nieszczęścia Katarzyna Sójka – pisowska minister niezdrowia – rozpoczeła agitację nowej kampanii „szczepień”. Więcej o tym przeczytasz w naszym artykule pt.: Sójka: Polska zamówiła odpowiednią ilość zaktualizowanych „szczepionek” przeciwko COVID
„W związku z potwierdzeniem, że żylna choroba zakrzepowo-zatorowa stanowi działanie niepożądane szczepionki Vaxzevria (wcześniej: „AstraZeneca”), Rzecznik Praw Pacjenta wznawia z urzędu sprawy oraz zachęca wszystkich, którzy po szczepieniu tą szczepionką doznali żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, co skutkowało pobytem w szpitalu przez co najmniej 14 dni, by złożyli do nas wniosek o przyznanie odszkodowania” – informuje Rzecznik Praw Pacjenta za pośrednictwem mediów społecznościowych.
„Część pacjentów umierała lub doznawała trwałego rozstroju zdrowia”
Polscy pacjenci składają pozwy z powodu skutków ubocznych po szczepieniach przeciwko COVID-19. We wnioskach żądają renty i wysokich odszkodowań – znacznie wyższych niż przypada z Funduszu Kompensacyjnego.
Więcej w tym temacie przeczytasz w naszej publikacji pt.: Polacy pozywają producentów „szczepionek” przeciwko COVID w związku ze skutki ubocznymi. „Część pacjentów umierała lub doznawała trwałego rozstroju zdrowia”