01-756 Warszawa ul. Przasnyska 6a lok 336a

MAMY BONUS OD WŁADZY!!! ZATEM JEST LEPIEJ CZY GORZEJ Z NOWĄ USTAWĄ MAECZKOWĄ?

Sejm przez pomyłkę usunął kary „sanepidowskie” za łamanie obostrzeń epidemicznych!!!

Witamy, Zapewne obiegła już Państwa informacja o małym bonusie jaki daje nam ustawa maseczkowa co prawda nadal niezgodna wg. Naszej oceny z prawem ale opublikowana w postaci usunięcia z jej zapisu możliwości nakładania kar admiracyjnych przez sanepid za nie stosowanie się do bezprawnego obowiązku zasłaniania ust i nosa. Nie mieliśmy wcześniej czasu dokonać tej publikacji więc czynimy to teraz tak aby można było pod wieczór zapoznać się z nią i cieszyć się z pomyłek władzy jakie działają na naszą korzyść. Po ponad miesięcznej zwłoce władza opublikowała nowelizację ustawy i na jej podstawie za pomocą art. 15 pkt 7 zmienia ustawodawca dokonał zmiany ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2020 r. poz. 1845) poprzez nadanie nowego brzmienia jednemu z artykułów art. 48a.

Po zmianie przepis ten stanowi, że „W przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii ratownik jednostki współpracującej z systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne podległej Ministrowi Obrony Narodowej może pobierać materiał z górnych dróg oddechowych w celu wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 po odbyciu w tej jednostce przeszkolenia obejmującego procedurę pobrania materiału i jego zabezpieczenia oraz bezpieczeństwa osób pobierających, potwierdzonego zaświadczeniem”.Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że art. 48a w ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych już istniał.

Co więcej, był to przepis o karach pieniężnych za niestosowanie się do ustanowionych w stanie zagrożenia epidemicznego lub stanie epidemii nakazów, zakazów lub ograniczeń. Przewidywał do 30 tys. zł za niestosowanie się do np. do ograniczeń związanych z poruszaniem.Zatem czyż nie należy zgodzić się z tym iż ustawa ta jest dla nas ludzi wolnych jeszcze lepsza niż poprzednia ustawa.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi publikacjami obowiązek noszenia maseczek wprowadzony nowelizacją ustawy której regulacja ma następować w drodze rozporządzenia uznać należy iż regulacja ta jest dla nas nadal niezgodna z treścią art. 31 ust 3 Konstytucji który mówi o tym iż wprowadzenie nakazów i zakazów musi obyć się w drodze ustawy. Teraz kolejny bonus brak kar administracyjnych. Czy nie może być lepiej. Cieszmy się tym co mamy żyjmy normalnie i szykujmy się do zbliżających się Świat Bożego Narodzenia aby spędzić je w gronie rodzinnym.

Przypominamy, iż udzielany bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID. Przygotowujemy również na zlecenie indywidualne klienta wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID. Jeśli potrzebujesz pomocy napisz do nas na adres @: kontakt@legaartis.pl lub zadzwoń 579636527 lub 22 266 86 18.

Informujemy, iż porada prawna i materiały pomocnicze zawierające interpretację prawną w zakresie rozporządzeń wysyłamy każdemu klientowi bezpłatnie.

Na Państwa zlecenie możemy podjąć się przygotowania indywidualnych pism takich jak: odwołania od decyzji, sprzeciwów od wyroków nakazowych, wniosków o uchylenie mandatu, zawiadomień do organów ścigania, pism do pracodawcy w związku z bezprawnym przymuszaniem do zasłaniania ust i nosa w zakładach pracy.

Jeśli uważacie Państwo, że to, co robimy dla WAS zasługuje na wparcie finansowe naszej działalności możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS o nr: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

Zostaw Komentarz