Przedsiębiorco nie pozwól się represjonować przez służby, jakie (NIE)rząd wykorzystuje przeciwko tobie gdy prowadzisz swoją firmę w obecnym czasie. Pamiętaj, że jak przyjdą do ciebie służby powołane do wykonywania tego bezprawia na polecenie Pinokia, który wydaje sobie rozporządzenia o zakazie prowadzenia dzielności, możesz szybko przerwać to bezprawie, powołując się na art. 59 prawa przedsiębiorcy (zwany dalej p.p.)

Pamiętaj o tym że stosownie do powyżej powołanego art. 59 ust. 1 p.p. przedsiębiorca może wnieść sprzeciw wobec podjęcia i wykonywania czynności z naruszeniem przepisów, które dotyczą:

– obowiązku zawiadomienia przedsiębiorcy o zamiarze wszczęcia kontroli (art. 48 p.p.),

– upoważnienia do przeprowadzenia kontroli (art. 49 p.p.),

– czynnego udziału przedsiębiorcy w czynnościach kontrolnych (art. 50 p.p.),

– miejsca prowadzenia kontroli (art. 51 p.p.),

– prowadzenia więcej niż jednej kontroli (art. 54 p.p.),

– ograniczenia czasu kontroli (art. 55 p.p.),

– wyłączenia możliwości przeprowadzenia ponownej kontroli przez ten sam organ (art. 58 p.p.).

Pamiętaj o tym, że sprzeciw jest niedopuszczalny w przypadku wszczęcia kontroli podatkowej niezbędnej dla przeciwdziałania popełnieniu przestępstwa/wykroczenia skarbowego lub zabezpieczenia dowodów jego popełnienia.

Dopuszczalność sprzeciwu wiąże się z naruszeniami przepisów, o których mowa w art.  59 ust. 1 p.p., jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwrócić uwagę kontrolujących na naruszenie innych przepisów. Wniesienie takiego sprzeciwu może być korzystne zarówno dla organu, jak i kontrolowanego. Zgodnie z art. 46 ust. 3 p.p. dowody przeprowadzone w toku kontroli z naruszeniem przepisów prawa w zakresie kontroli działalności gospodarczej przedsiębiorcy, jeżeli miały istotny wpływ na wyniki kontroli, nie mogą stanowić dowodu w żadnym postępowaniu.

Pamiętaj o tym bo to bardzo ważne!!!

Ustawa nie przewiduje możliwości wniesienia sprzeciwu w formie innej niż pisemna (art. 59 ust. 3 p.p.). Pismo w tej sprawie musi zawierać uzasadnienie uwzględniające przede wszystkim:

– wskazanie naruszonych przepisów;

– wyjaśnienie w jaki sposób doszło do naruszenia przepisów.

Sprzeciw wiąże się z koniecznością dopełnienia dodatkowego wymogu ? zawiadomienia na piśmie kontrolującego o wniesieniu sprzeciwu. To oznacza, że uruchamiając procedurę najlepiej przygotować dwa pisma:

1) sprzeciw, którego adresatem jest organ;

2) zawiadomienie o złożeniu sprzeciwu skierowane do kontrolującego pracownika.

Można również jeden egzemplarz sprzeciwu złożyć w organie, a drugi (zamiast zawiadomienia) wręczyć osobom wykonującym czynności kontrolne.

Dane kontrolujących znajdują się w imiennym upoważnieniu do przeprowadzenia kontroli.

TERMIN

Sprzeciw wnosi się w terminie trzech dni roboczych od dnia wszczęcia kontroli. Podjęcie kontroli podatkowej najczęściej następuje poprzez doręczenie upoważnienia do przeprowadzenia kontroli podatkowej oraz okazanie legitymacji służbowej. Dlatego (zasadniczo) zdarzeniem powodującym rozpoczęcie biegu terminu na wniesienie sprzeciwu jest doręczenie upoważnienia.

Gdy w trakcie prowadzenia kontroli upłynął limit czasu wszystkich kontroli organu podatkowego w jednym roku kalendarzowym, termin na wniesienie sprzeciwu rozpoczyna się w dniu, w którym nastąpiło przekroczenie terminu.

Do postępowań związanych ze sprzeciwem, w zakresie nieuregulowanym w p.p., stosuje się przepisy ustawy z 14 czerwca 1960 r. ? Kodeks postępowania administracyjnego, co ma następujące skutki dla zachowania terminu:

1) przy obliczaniu terminu nie uwzględnia się dnia, w którym nastąpiło wszczęcie kontroli podatkowej;

2) upływ ostatniego z wyznaczonej liczby dni uważa się za koniec terminu;

3) termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej;

4) w razie uchybienia terminu należy przywrócić termin na prośbę zainteresowanego, który uprawdopodobni, że uchybienie nastąpiło bez jego winy;

5) jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, to termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą.

Pamiętaj o tym że:

Wniesienie sprzeciwu powoduje wstrzymanie czynności kontrolnych, z chwilą doręczenia kontrolującemu zawiadomienia o wniesieniu sprzeciwu. Wstrzymanie czynności trwa do czasu jego rozpatrzenia. Dlatego trzeba pamiętać, że na potrzeby procedury sprzeciwu przepisy ustawy traktują kontrolujących jako odrębne podmioty, które należy osobno poinformować o konieczności zaprzestania czynności. W trakcie wstrzymania kontroli mogą być prowadzone tylko czynności polegające na zabezpieczeniu dowodów mających związek z przedmiotem i zakresem kontroli. W celu ich podjęcia organ powinien wydać postanowienie.

POSTĘPOWANIE ORGANU

Po rozpatrzeniu sprzeciwu organ może wydać dwa rodzaje rozstrzygnięć:

– odstąpić od czynności kontrolnych albo

– kontynuować czynności kontrolne.

Na wydanie postanowienia w sprawie sprzeciwu organ ma trzy dni robocze. Niezałatwienie sprawy w tym terminie jest równoznaczne w skutkach z wydaniem postanowienia o odstąpieniu od czynności kontrolnych.

Wydanie przez organ niekorzystnego postanowienia wiąże się możliwością złożenia przez kontrolowanego zażalenia do organu wyższej instancji w terminie trzech dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia. Organ może przystąpić do czynności kontrolnych dopiero po upływie tego terminu. Jednak jeśli kontrolowany złoży zażalenie, to czynności kontrolne podlegają wstrzymaniu na czas rozpatrzenia zaskarżenia. Dyrektor izby administracji skarbowej (ewentualnie samorządowe kolegium odwoławcze) w terminie siedmiu dni wydaje postanowienie o:

– utrzymaniu w mocy zaskarżonego postanowienia albo

– uchyleniu zaskarżonego postanowienia i odstąpieniu od czynności kontrolnych.

Pamiętaj:

W obecnym stanie prawnym ?…przepisy rozdziału 5 u.s.d.g. (obecnie p.p. ? przyp. autora) znajdują zastosowanie do blisko czterdziestu rodzajów kontroli na podstawie wyraźnego odesłania ustawowego” (wyrok Trybunału Konstytucyjny z 20 grudnia 2017 r., SK 37/15).

Zatem nie daj się jak, przychodzą, przestępcy do twojej firmy i chcą cię zniewolić i zmusić do przestrzegania bezprawia, jakie funduje nam od roku Morawiecki i spółka pod przykrywką pLandemii COVID-19.

Bądź wolnym człowiekiem, który ma prawo prowadzić swoją firmę w obecnym stanie prawnym. Pamiętaj, że wyłącznie ogłoszenie stanu klęski żywiołowej pozwoliłoby (NIE)rządowi wprowadzić zakaz prowadzenia działalności. 

NIE STOSUJ SIĘ DO BEZPRAWIA I NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ.

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami pod nr telefonu 579636527 lub napisz wiadomość na adres: covid@legaartis.pl

Możemy zapewnić ci pomoc doraźną lub reprezentację w sprawie.

———————————————————————————-

Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.

Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do nas na adres @admin: covid@legaartis.pl lub zadzwoń 579636527 lub 222668618

Informujemy, iż porada prawna udzielana jest każdemu klientowi bezpłatnie.

Na Państwa zlecenie, które nie wchodzi w zakres porady pro bono, możemy podjąć się przygotowania indywidualnych pism takich jak: odwołania od decyzji, sprzeciwów od wyroków nakazowych, wniosków o uchylenie mandatu, zawiadomień do organów ścigania, pism do pracodawcy w związku z bezprawnym przymuszaniem do zasłaniania ust i nosa, wykonywaniem testów czy też szczepienia, itp.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qfl2rqa97lknlrfgs9c9qqjp5ftqtkv7wf4q0at

Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: ?darowizna na działalność?
IBAN: PL04102039030000140201226752

Jesteśmy do Waszej dyspozycji:
Pn. ? czw.: 11:00 ? 17:00
Piątek: 10:00 ? 15:00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

#covid #maseczki #zasłanianieustinosa #rozporządzenie #legaartis #art116 #obowiązekzasłanianiaustinosa #pandemia #stopcovid #działalność #gastronomia #hotele #siłownie #baseny #centrarozrywki #Morawiecki #PIS #zakazprowoadzeniadziałalności #nierząd #sanepid #kontrole #prawnik #kancelaria #otwieramy

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version