Witamy,

Kochani mamy dobre wieści jak już wiecie od 15 maja 2021 roku Morawiecki i spółka zapowiadają zniesienie obowiązek noszenia masek na otwartej przestrzeni. Jednak chyba tego nie przemyśleli do końca.

Co będzie dla nas oznacza ich zmiana?

Zapowiadana zmiana tego bezprawia jest bardzo korzystna dla wszystkich, osób które:

  1. Odmówiły przyjęcia mandatu przed wejście w życie  nowelizacji rozporządzenia,
  2. Posiadają w toku sprawy z powodu niezasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej

W związku z powyższym dziś bardzo ważne jest to aby wnosić sprzeciwy od wyroków jeśli je otrzymujecie ponieważ przeciągniecie sprawy do 15 maja 2021 roku w przypadku wprowadzenia zapowiadanej zmiany spowoduje iż wszystkie sprawy jakie prowadzone są przez Sądy w zakresie niezasłaniania ust i nosa będą musiały być z mocy prawa umorzone Podstawą prawną umorzenia takiego postępowania jest z art. 2 § 1 Kodeksu wykroczeń, z którego wynika iż jeżeli w czasie orzekania obowiązuje ustawa inna niż w czasie popełnienia wykroczenia, stosuje się ustawę nową.

Jeśli więc zmiana wejdzie w życie z uwagi iż Sąd przy orzekaniu jest, zobowiązany stosować ustawę obowiązującą w czasie orzekania a zarzucane Wam „wykroczenie” dotyczy niezasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej Sąd nie można wymierzyć kary za zachowanie jakie nie podlega karze.

Sąd jaki rozstrzygać będzie Waszą sprawę nie ma innego wyjścia i sprawę taką musi umorzyć.

Zatem mamy nadzieję, że ta wiadomość pozwoli niezdecydowanym, bojącym się mandatu itp. na to, aby już dziś wszyscy zdjęli kaganiec i stali się wolnymi ludźmi, ponieważ Policja nie zdąży w przypadku odmowy przyjęci mandatu skierować sprawy do Sądu a Sądy, nie zakończą spraw toczących się przed 15 maja 2021 roku z wniosków o ukaranie jakie sporządziła lub sporządzi milicja.

Pamiętajmy jednak wciąż o tym, że maski nawet po nowelizacji ustawy, jaka miała miejsce w dniu 28 listopada były i są nielegalne, a potwierdził to SR w Mińsku Mazowieckim.

Link do artykułu:

——————————————————————

Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID.

Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.

Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do nas na adres @: [email protected] lub zadzwoń 579636527, 222668618

Informujemy, iż porada prawna udzielana jest każdemu klientowi bezpłatnie.

Na Państwa zlecenie, które nie wchodzi w zakres porady pro bono, możemy podjąć się przygotowania indywidualnych pism takich jak: odwołania od decyzji, sprzeciwów od wyroków nakazowych, wniosków o uchylenie mandatu, zawiadomień do organów ścigania, pism do pracodawcy w związku z bezprawnym przymuszaniem do zasłaniania ust i nosa, wykonywaniem testów czy też szczepienia, itp.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Anonimowe wsparcie Bitcoin:
1Akmc9RbB476W4JpavbQf9sAEB8C7iWcn9

Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: “darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Jesteśmy do Waszej dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

#lockdown #bezprawie #stopcovid #maseczki #zasłanianieustinosa #zakazy #obostrzenia #covid #legaartis #marsze #wielkanoc #kina #hotele #restauracje #otwieraMY #stopbezprawiu #garronomia #lokale #baseny #naukazdalna #szkoła #uczeń #studia #PiS #galerie #handel #baseny #siłownie #solaria #kasyna #Kancelaria #Polska #obywatel #zakazy #nakazy #bezprawie #weekend #majówka #wolne #urlop #wioska #wakacje

Zostaw Komentarz