Drodzy czytelnicy naszego BLOGA zapewne pamiętacie jak, wystąpiliśmy do MZ z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej w sprawie wskazania podstawy prawnej umożliwiającej wykonywanie testu PCR każdemu pacjentowi przyjmowanemu do szpitala.
W dniu 10 czerwca 2021 roku MZ odpowiedziało na nasz wniosek, wskazała, że taka podstawa prawna nie istnieje, dodając, że w świetle obowiązujących przepisów prawa – badanie w kierunku COVID19 nie jest badaniem obligatoryjnym, wymaganym do udzielenia świadczenia w ramach leczenia szpitalnego (przed planowanym zabiegiem). O zasadności jego zlecenia każdorazowo decyduje lekarz na podstawie wskazań do wykonania takich badań.
Z dokumentu tego wprost wynika, iż dyrektorzy szpitali bezprawnie wprowadzili zasadę obligatoryjnego testowania każdego pacjenta, jaki jest przyjmowany do szpitala, co stanowi poważne nadużycie prawa.
Z pisma MZ ponadto wynika, że w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia, pacjent ma prawo do uzyskania natychmiastowej pomocy medycznej.
W sytuacji odmowy lub ograniczenia dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej pacjent ma prawo zgłoszenia takich nieprawidłowości do właściwego miejscowo Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, który ma prawo podjęcia czynności kontroli w tym zakresie – dodaje MZ
W związku z tym dokumentem i nagminnym łamaniem prawa przez szpitale nasza Kancelaria przy współpracy z redakcją Niewygodnych Faktów rozpoczęła drugą już akcję szpitale, w jakiej wysyłamy wnioski do różnych Dyrekcji szpitali na terenie kraju z żądaniem udzielenia wyjaśnień, na jakiej podstawie w zarządzanych przez nich placówkach została wprowadzona obligatoryjność wykonania testu PCR podczas przyjęcia do szpitala a domowa jego wykonania, skutkuje odmową lub ograniczeniem dostępu do świadczenia zdrowotnego.
Drodzy czytelnicy zdajemy sobie sprawę, że sami nie jesteśmy w stanie wysłać wniosków w tym zakresie do każdego szpitala w Polsce dlatego, zachęcamy każdego do pobrania przygotowanego przez nas wniosku o udzielenie informacji publicznej wraz z pismem z MZ i złożenie go w szpitalu w swojej miejscowości.
Taki szpital zgodnie z prawem, jakie wynika z ustawy o dostępie do informacji publicznej, musi udzielić odpowiedzi w terminie 14 dni na Państwa pismo.
Po otrzymaniu odpowiedzi ze szpitala, z której wynikać będzie obligatoryjność stosowania testu PCR podczas przyjęcia do szpitala należy złożyć do Oddziału Wojewódzkiego NFZ wniosek o wszczęcie kontroli takiego podmiotu z uwagi na łamanie prawa.
Oczywiście każda osoba, której odmówiono udzielenia pomocy, posiada prawo do złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do właściwej miejscowo prokuratury z art. 160 § 1 k.k., 191 § 1 k.k. i art. 231 § 1 k.k.
Drodzy czytelnicy zdajemy sobie sprawę, że sami nie jesteśmy w stanie wysłać wniosków w tym zakresie do każdego szpitala w Polsce dlatego, zachęcamy każdego do pobrania przygotowanego przez nas wniosku o udzielenie informacji publicznej wraz z pismem z MZ i złożenie go w szpitalu w swojej miejscowości. Taki szpital zgodnie z prawem, jakie wynika z ustawy o dostępie do informacji publicznej, musi udzielić odpowiedzi w terminie 14 dni na Państwa pismo. Po otrzymaniu odpowiedzi ze szpitala, z której wynikać będzie obligatoryjność stosowania testu PCR podczas przyjęcia do szpitala należy złożyć do Oddziału Wojewódzkiego NFZ wniosek o wszczęcie kontroli takiego podmiotu z uwagi na łamanie prawa.
Oczywiście każda osoba, której odmówiono udzielenia pomocy, posiada prawo do złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do właściwej miejscowo prokuratury z art. 160 § 1 k.k., 191 § 1 k.k. i art. 231 § 1 k.k.
Wspomóż naszą walkę o wolność, poprze wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
——————————————————————-
Przypominamy, o naszej akcji bezpłatnych porad prawnych z zakresu problemów z COVID. Na zlecenie indywidualne klienta nasza Kancelaria przygotuje również wszelkie pisma w zakresie spraw związanych z COVID.
Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do nas na adres @: covid@legaartis.pl lub zadzwoń 579636527, 222668618
Informujemy, iż porada prawna udzielana jest każdemu klientowi bezpłatnie.
Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:
Anonimowe wsparcie Bitcoin:
bc1qfl2rqa97lknlrfgs9c9qqjp5ftqtkv7wf4q0at
Anonimowe wsparcie Ethereum:
0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b
Wsparcie paypal:
https://paypal.me/legaartis
Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: ?darowizna na działalność?
IBAN: PL04102039030000140201226752
Jesteśmy do Waszej dyspozycji:
Pn. – czw.: 11:00 – 17:00
Piątek: 10:00 – 15:00
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.