W wieku 89 lat zmarł Luc Montagnier, francuski wirusolog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za współodkrycie wirusa HIV – poinformowały w czwartek władze miasta Neuilly-sur-Seine (departament Hauts-de-Seine), gdzie naukowiec zmarł. W ostatnich latach wzbudzał kontrowersje, m.in. teoriami dotyczącymi pandemii COVID-19. 

Zdarzenie to miało miejsce kilka dni po wykryciu nowego wariantu HIV, który może rozpocząć nową pandemie i wywołać jeszcze większy strach w ludziach.

Wybitny francuski wirusolog w ostatnim czasie przyjął stanowisko nieszczepionkowe, które wzbudziło wiele kontrowersji i szerokie echo wśród zwolenników teorii przeciwko szczepionce przeciwko Covidowi.

Jak pisze agencja AFP, Montagnier od ponad dziesięciu lat był postacią kontrowersyjną w swoim środowisku naukowym z powodu wygłaszania wątpliwych teorii i był stopniowo wykluczany ze społeczności naukowej.

Montagnier 6 października 2008 został, wspólnie z Françoise Barre-Sinoussi, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za wkład w odkrycie ludzkiego wirusa zespołu nabytego niedoboru odporności, zwanego HIV.

Po wybuchu pandemii COVID-19 przypomniał o sobie kontrowersyjnymi teoriami na temat koronawirusa. Twierdził m.in. że wirus SARS-CoV-2 nie ma pochodzenia naturalnego, lecz został stworzony w laboratoriach.

Wielokrotnie także wypowiadał się negatywnie na temat szczepionek przeciw COVID-19. Według niego masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi podczas pandemii są działaniem „nie do pomyślenia” i historyczną pomyłką, która „tworzy warianty” i prowadzi do zgonów z powodu choroby.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version