Odcięcie Rosji od globalnego systemu bankowego SWIFT nie powinno być częścią drugiego pakietu sankcji UE wobec Kremla – powiedział w Brukseli przed rozpoczęciem spotkania unijnych przywódców kanclerz Niemiec Olaf Scholz. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell stwierdził, że decyzja o tym, czy należy odciąć Rosję od systemu SWIFT, należy do przywódców UE.

  • Bardzo ważne jest, abyśmy zgodzili się na te środki, które zostały przygotowane – i zachowali wszystko inne na wypadek sytuacji, w której konieczne może być wyjście poza to – powiedział dziennikarzom Olaf Scholz, odpowiadając na pytanie, czy należy odciąć Rosję od SWIFT.

Odcięcie Rosji od systemu SWIFT jedną z sankcji?

Unia Europejska umieści na swej liście sankcji więcej osób w reakcji na inwazję Rosji na Ukrainę – powiedział w czwartek szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Dodał, że decyzja o tym, czy należy odciąć Rosję od systemu finansowego SWIFT, będzie należeć do przywódców „27”.

Nowi ludzie będą (sankcjonowani), także z Białorusi, w kompleksowym pakiecie, który obejmie sektory gospodarcze (…) Więcej sankcji będzie dotyczyło sektora finansowego – powiedział Borrell.

Kreml reaguje na sankcje

Zachód już wcześniej nałożył na agresora sankcję. Reakcja Kemala była natychmiastowa. Według Interfax, rzecznik rosyjskiego MSZ zapowiedziała, że Rosja odpowie na sankcje Zachodu tak, jak wymaga tego sytuacja. Moskwa będzie kierowała się własnymi interesami. Co to oznacza? Tego chyba nie trzeba komentować, bo każdy inteligenty potrafi zinterpretować.

Źródło

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version