Zainteresowanie szczepieniami systematycznie maleje w całej Polsce. Kika dni temu informowaliśmy o tym Państwa. Teraz z ogromną przyjemnością chcieliśmy zakomunikować, że kolejny punkt depopulacji w Małopolsce – w hali Expo – od 1 miejsca zostanie zlikwidowany. Zgodnie z decyzją realizatora programu depopulacji polaków z uwagi na brak chętnych przeniesiony ma zostać do szpitala Rydygiera gdzie będzie zajmował znacznie mniejszą powierzchnię.
ZOBACZ: POLSKA: Punkty szczepień ulegają likwidacji. Powód to brak chętnych
– Obserwujemy tendencję spadkową. Dziennie podajemy od 20 do 30 dawek. W związku z tym od 1 marca zamknięty będzie punkt w hali Expo, a przeniesiemy się na mniejszą powierzchnię – do szpitala Rydygiera. Przy obecnej liczbie szczepień jesteśmy w stanie zabezpieczyć gabinet i poczekalnię w szpitalu Rydygiera. Prowadzenie szczepień w Expo nie opłaca się nam także dlatego, że dużo płaciliśmy za dzierżawę powierzchni – powiedział PAP prezes Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Artur Asztabski.
Punkt szczepień przeciwko covid w hali Expo był największym w Małopolsce. W ubiegłym roku dziennie podawano tam nawet 1,6 tys. dawek. Od początku akcji szczepień w Expo wykonano ok. 150 tys. zastrzyków.
Także do dwóch krakowskich, miejskich punktów powszechnych (Miejskim Centrum Opieki, ul. Wielicka 267 i w Tauron Arenie, ul. Lema 7) przychodzi coraz mniej osób. Dziennie jest to maksymalnie kilkadziesiąt osób, głównie po trzecią dawkę. Na razie jednak nie ma planu zamknięcia tych miejsc.
– Jest coraz mniej osób. Mniej niż chociażby miesiąc temu. Teraz dziennie do każdego z dwóch punktów zgłasza się po kilkadziesiąt osób, głównie do przyjęcia trzeciej dawki – powiedział Łukasz Bartkowicz, dyrektor Miejskiego Centrum Opieki w Krakowie, które nadzoruje szczepienia w dwóch miejskich punktach powszechnych.
Zgłaszają się także osoby do przyjęcia drugiej dawki, w tym dzieci w wieku od 5. do 9. roku życia. W związku z malejącym zainteresowaniem zmalała liczba personelu – pracują pojedyncze osoby. Punkty miejskie przy ul. Wielickiej i Lema pracują cały czas siedem dni w tygodniu, od godz. 8.00 do 20.00.
Od początku akcji szczepień w punktach miejskich wykonano co najmniej 100 tys. zastrzyków. Najwięcej, bo ok. 26 tys., w lipcu 2021 r.
Zgodnie z rządowym raportem w Małopolsce wykonano dotychczas ponad 4,4 mln szczepień, pełną dawką zaszczepionych jest ponad 1,6 mln osób. W całej Polsce zaś ponad 53,1 mln dawek, w pełni zaszczepionych jest ponad 22 mln mieszkańców.
Zgodnie z informacjami, jakie podał pandemiczny resort od 1 marca stosowana będzie dwudawkowa szczepionka firmy Novavax dla dorosłych.
Przeczytaj koniecznie: Bill Gates: żałuje, że „szczepionki koronowe” to kompletna porażka
Jeden komentarz
No git walic falszywa pandemie