Cały świat obecnie żyje konfliktem zbrojnym pomiędzy Rosją a Ukrainą. Niestety nikt nie wie do końca, jaka jest prawa w całym konflikcie, jaki został wywołany w trakcie wyciszania psychozy covidowej, która globalistom wymyła się spod kontroli. Temat niebezpiecznego i śmiertelnego wirusa, jakim władza i reżimowe media karmiła nas ponad dwa lat, został wyciszony z dnia na dzień. My jednak tematu nie zamykamy i nadal w miarę swoich możliwości będziemy starali się Państwu na tym portalu przekazywać bieżące informację w tej sprawie.

W dzisiejszym artykule zajmiemy się tematem obowiązkowego szczepienia eksperymentalnym prepartem pod nazwą szczepionka przeciwko COVID jaki został wprowadzony we Włoszech. Na podstawie materiałów zdobytych z włoskich stron postaramy się odpowiedzieć na pytanie: Czy naprawdę może być zgodny z włoską konstytucją? A może jest to reguła, która łamie jej zasady, depcząc prawa i wolności obywateli? Pytanie, które będzie w centrum debaty prawnej przez wiele miesięcy, a Consulta powołana do sprawowania władzy po tym, jak Lombardzki TRA podniósł kwestię konstytucyjności art. 4 dekretu 44 z 1 kwietnia 2021 r., który przewiduje zawieszenie nieszczepionych pracowników służby zdrowia. I na pewno będzie zmuszona wyrazić siebie innym razem.

W rzeczywistości istnieje nie tylko personel medyczny. Nauczyciele, pracownicy sił zbrojnych i obywatele powyżej 50 roku życia również muszą podporządkować się odgórnemu nakazowi w sprawach zdrowotnych: dla wszystkich przewidziane są sankcje w przypadku braku szczepień. Z apelami już otrzymanymi z każdego regionu Włoch.  Pozostaje tylko zapytać w tym miejscu: jaki będzie wynik różnych spraw, w których sędziowie będą powoływać się na orzeczenie Consulta, aby zrozumieć, czy obowiązek szczepień jest zgodny z Konstytucją?

Pierwszą odpowiedź udzielił dziennikarz Francesco Carraro na łamach Fatto Quotidiano. 

Przypominał, że art. 32 włoskiej konstytucji, który mówi: „Nikt nie może być zobowiązany do określonego leczenia inaczej niż ustawą”. Według pisarza obowiązek szczepień uwarunkowany jest zastrzeżeniem prawnym tylko pozornym: „Można go nałożyć wyłącznie na mocy ustawy mającej moc prawną. Nie zatem przez zarządzenie lub jakikolwiek akt umieszczony na podrzędnej pozycji (w stosunku do praw państwowych) w hierarchii źródeł”.

Ten sam artykuł 32 stwierdza następnie, że „prawo nie może w żadnym wypadku naruszać granic nałożonych przez szacunek dla osoby ludzkiej”. Konstytucja dyktuje także istotne ograniczenie: obowiązek szczepień nie może naruszać godności osoby ludzkiej. Według Carraro „nie ma wątpliwości, że pozbawienie pracownika, jeśli nie pracy tout court, to nawet wynagrodzenia (niezbędnego do życia) nie wydaje się w ogóle zgodne ani z art. 32, ani z art. 1 i 2 tej samej Konstytucji ”. 

Werdykt: „Przy tych liczbach i w świetle powyższych przesłanek wątpię, czy Trybunał Konstytucyjny będzie w stanie zaaprobować ten obowiązek, choć ograniczony, ze względu na kategorie zawodowe lub grupę wiekową”.

Źródło

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version