W środę 16 marca szef MON Mariusz Błaszczak wziął udział w spotkaniu ministrów obrony państw NATO, które odbyło się w siedzibie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli. Przedstawił sojusznikom projekt misji pokojowej na Ukrainie.

Poinformowało o tym Ministerstwo Obrony RP. Błaszczak zaznaczył, że podobna misja jest realizowana w Kosowie.

„Nie ma pełnej zgody Sojuszu Północnoatlantyckiego na sytuację na Ukrainie. W związku z tym dyskutowaliśmy o krokach, jakie należy podjąć, aby powstrzymać rosyjską inwazję. Ze swojej strony przedstawiłem projekt, o którym mówił wicepremier o podczas wczorajszej wizyty w Kijowie” – minister Jarosław Kaczyński przedstawiłem ten projekt sojusznikom, aby mogli zastanowić się, czy i jak sformułować misję pokojową na Ukrainie. Przypomnę, że taka misja jest realizowana w Kosowie . – powiedział Mariusz Błaszczak po spotkaniu ministrów obrony NATO.

Jednocześnie Błaszczak zauważył, że Sojusz jest jednomyślny w ocenie rosyjskiej agresji na Ukrainę oraz roli uczestniczącej w tej agresji Białorusi, pozwalającej na ostrzał ukraińskich miast ze swojego terytorium. NATO jest jednym.

– Dziś mogliśmy usłyszeć, że NATO mówi jednym głosem, jeśli chodzi o wsparcie Ukrainy – powiedział polski minister obrony.

Ze swojej strony Mariusz Błaszczak podkreślił, że Polska będzie nadal wspierać Ukrainę w obliczu rosyjskiej agresji.

„Nasze stanowisko jest znane i jednoznaczne. Ukrainę trzeba poprzeć, bo jest naszym sąsiadem. Dwadzieścia kilometrów od polskiej granicy bomby spadły na ośrodek szkoleniowy w Jaworowie. W niedzielę mówiłem o tym podczas mojego wystąpienia, więc mamy wojnę o granicach RP „Naszym zadaniem jest wspieranie naszych sąsiadów, którzy ucierpieli od rosyjskiej agresji. Sankcje wobec Rosji powinny być jak najostrzejsze” – powiedział Błaszczak .

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

3 komentarze

  1. Tu nie ma przypadku. Ruchy nie-rządu ewidentnie wskazują, że chodzi o rozbicie Polski. Ściągnąć taką ilość osób z Ukrainy, nie jako uchodźców ale przesiedleńców (konieczny pesel, konto bankowe różne świadczenia, także medyczne szersze niż dla Polaka opłacającego je z podatków, automatyczny na podstawie ustawy kovidowej i lokatorskiej zakaz wykwaterowania ,,gościa,, przez właściciela domu / mieszkania itd.itp. ) aby zmienić etnicznie nasz kraj . Konflikty spowodowane nierównościami będą się nasilały. Obciążenie budżetu będzie nie do udźwignięcia w żaden sposób. Pozostanie… nie chcę pisać bo każdy wie.

  2. Błaszczak może przy okazji wyjaśnić sprawę nielegalnych podsłuchów kadry przez żandarmerie w Elblągu w latach 2006/07 , a także matactwo prokuratorów wojskowych w tej sprawie

Napisz Komentarz

Exit mobile version