Światowa Organizacja Zdrowia wyraża pewne zakłopotanie w związku z zakończeniem środków powstrzymujących koronawirusa. Zdaniem dyrektora generalnego Hansa Kluge’a UE zbyt wcześnie zdecydowała się na zniesienie ograniczeń.

Dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia na Europę, Hans Kluge, podnosi kontrowersje, podkreślając, jak w Unii Europejskiej w zbyt „gwałtowny” sposób zostały zniesione ograniczenia nałożone w kontekście walki z pandemią.

ZOBACZ: Rząd wydał komunikat w zakresie zniesienia „obowiązku” noszenia masek

„Kilka krajów europejskich, w tym Włochy, zbyt „brutalnie” wycofało swoje środki anty-Covid i stoją w obliczu gwałtownego wzrostu liczby przypadków związanych z podwariantem BA2 Omicron”.

Dyrektor generalny przemawiał na konferencji prasowej w Kiszyniowie w Mołdawii, deklarując zaniepokojenie epidemią na kontynencie europejskim, zachowując jednocześnie ostrożny optymizm.

W swoim przemówieniu wspomniał m.in. o sytuacji Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec, krajów, w których w obliczu osłabienia przypadków w ostatnich miesiącach, dziś mamy do czynienia z nowym ożywieniem podwariantów.

Z drugiej strony kilku wirusologów w ostatnich dniach wyrażało wątpliwości co do zakończenia stanu wyjątkowego, a także wyłączeń ze środków wprowadzonych wówczas w planie zwalczania choroby, takich jak maski, kwarantanny, tampony i super zielona przepustka w pracy.

Dziś, w obliczu nowego wzrostu liczby spraw, Organizacja chciała podkreślić, że sytuacja musi być nadal monitorowana, nie wykluczając możliwości zastosowania nowego zaostrzenia środków mających na celu powstrzymanie wirusa.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Napisz Komentarz

Exit mobile version