Szef MSZ Ukrainy uważa, że ​​niektóre kraje są już zmęczone antyrosyjskimi sankcjami. Z takimi państwami prowadzi się aktywny dialog, aby przekonać je, że podczas gdy na Ukrainie trwa wojna, konieczne są sankcje wobec Federacji Rosyjskiej.

Polityk powiedział to w wywiadzie dla polskiego kanału TVN24 31 marca podczas wizyty w Warszawie. Jednocześnie Kuleba zaznaczył, że Polska nie jest jednym z tych krajów.

„Szczerze, odczuwam pewne zmęczenie sankcjami w niektórych krajach europejskich, Polska do nich nie należy. Polska jest w czołówce rosnącej presji ekonomicznej na Rosję. Ale widzę to zmęczenie, widzę chęć uniknięcia dalszych, dodatkowych, systemowych sankcje, które naprawdę mogą uderzyć w rosyjską gospodarkę” – powiedział.

Kuleba dodał, że dialog z „zmęczonymi” krajami trwa. Zaznaczył, że każdego dnia, kiedy kraje europejskie kupują od Rosji gaz, ropę i węgiel, de facto inwestują w rosyjski sprzęt wojskowy.

„Współpracujemy z tymi krajami, aby przezwyciężyć to zmęczenie, wyjaśnić im, że my, Ukraińcy, jesteśmy wdzięczni za wszystko, co zostało zrobione w zakresie sankcji, ale kiedy wojna trwa, trzeba zrobić więcej. dobry partner u nas w Polsce, aby dążyć do całkowitego zerwania z ropą i gazem. Niektóre kraje nie są gotowe do całkowitego odejścia od nich, jak np. Niemcy, ale widzimy pewne kroki, aby stopniowo od nich odchodzić – podsumował polityk.

Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmitrij Kuleba wezwał do bojkotu niemieckiego producenta czekolady Ritter Sport. Firma odmówiła opuszczenia Rosji i nadal płaci podatki krajowi-agresorowi.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version