Na posiedzeniu 1 kwietnia Rada Najwyższa Ukrainy zatwierdziła ustawę określającą tryb nacjonalizacji mienia obywateli Rosji i Ukraińców, którzy publicznie zaprzeczają wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

Poinformował o tym zastępca Ludowego i pierwszy zastępca przewodniczącego Komitetu Podatkowego Rady Najwyższej Jarosław Zheleznyak.

Jest to projekt ustawy nr 7169, który poparło 305 parlamentarzystów.

Zatwierdzona ustawa zmienia wcześniej przyjętą ustawę „O podstawowych zasadach przymusowego zajęcia na Ukrainie przedmiotów praw majątkowych Federacji Rosyjskiej i jej mieszkańców” i faktycznie rozszerza jej zakres na:

  • osoby fizyczne – obywatele Federacji Rosyjskiej;
  • osoby, które nie są obywatelami Federacji Rosyjskiej, ale mają bliskie związki z agresorem (posiadają miejsce zamieszkania lub prowadzą główną działalność);
  • osoby prawne (ich oddziały, przedstawicielstwa) działające na Ukrainie, których beneficjentem jest Federacja Rosyjska;
  • osoby prawne na Ukrainie, w których Federacja Rosyjska bezpośrednio lub pośrednio posiada udział w kapitale lub jest założycielem/beneficjentem.

Ponadto ustawa może dotyczyć osób fizycznych lub prawnych, niezależnie od obywatelstwa i miejsca zamieszkania, które publicznie zaprzeczają lub popierają przeprowadzenie zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Możliwa jest również nacjonalizacja mienia firm i obywateli, którzy popierają ustanowienie i zatwierdzenie czasowej okupacji części Ukrainy i którzy nie zaprzestali lub nie zaprzestali działalności gospodarczej w Federacji Rosyjskiej w czasie stanu wojennego na Ukrainie.

Ponadto ustawa stanowi, że cała znacjonalizowana własność zostanie skierowana nie tylko na rzecz państwa Ukrainy, ale „ kosztem przyszłych reparacji na rzecz Ukrainy, która ucierpiała w agresji ze strony Federacji Rosyjskiej ”.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version