Octopus Energy rozprowadza koce do klientów w Wielkiej Brytanii ze względu na rosnące ceny gazu.

Brytyjska firma Octopus Energy postanowiła rozdać elektrycznie podgrzewane koce klientom borykającym się z problemami finansowymi, aby pomóc im przetrwać gwałtownie rosnące ceny ogrzewania, pisze The Sun.

W zeszłym tygodniu ceny energii w Wielkiej Brytanii wzrosły o 54% z powodu silnych podwyżek hurtowych cen gazu. Podwyżki ceł dotknęły miliony gospodarstw domowych w całym królestwie, a rachunki za energię mają wzrosnąć średnio o 700 funtów rocznie.

POLECAMY: Brytyjczycy zaczęli oszczędzać gaz i energię elektryczną w swoich domach z powodu rosnących cen

Octopus Energy podjął decyzję o wysłaniu 5000 koców elektrycznych do niektórych klientów po tym, jak jeden z klientów skarżył się, że nigdy nie włączał ogrzewania w zimie z powodu rosnących cen.

Wzrost cen energii w Wielkiej Brytanii doprowadził do rekordowej inflacji od 30 lat: w lutym osiągnęła ona 6,2 proc.

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez National Statistical Service wskazują, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii muszą poważnie ograniczyć wydatki. Ponad połowa respondentów stwierdziła, że ​​oszczędza na rzeczach, których nie ma na liście niezbędnych artykułów, 34 proc. na gazie lub elektryczności, 31 proc. na żywności i podstawowych artykułach.

Źródło

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Jeden komentarz

  1. Dialektyczna metoda ogrzewania mieszkań on

    „Gwałtownie rosnące koszty wytwarzania energii cieplnej zwróciły uwagę dyrektora na racjonalizatorski pomysł pani Justyny Kowalik, laborantki zatrudnionej w oddziale chorób Miejskiego Szpitala im. Arłukowicza. Idea polegała na pozyskiwaniu ciepła od chorych mieszkańców z podwyższoną temperaturą. Prowadzone przez nią wieloletnie badania, doprowadziły do odkrycia, że w organizmie chorego człowieka zazwyczaj następuje pewien skok temperaturowy zwany gorączką. Ta zwykle marnująca się nadwyżka ciepła może być z powodzeniem wykorzystana jako surowiec energetyczny (podobnie jak to się robi z gorączkującym węglem)” – tinyurl.com/mxj23z9b

Napisz Komentarz

Exit mobile version