Austriacka minister spraw europejskich i konstytucyjnych Carolyn Edtstadler powiedziała, że ​​akcesji Ukrainy do UE nie da się osiągnąć „w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat”.

Niedawno austriacki minister spraw zagranicznych Alexander Schallenberg zaprosił Ukrainę do rozważenia innych sposobów zbliżenia się do UE niż członkostwo.

Edstadler skomentował sytuację, mówiąc, że pełny proces akcesyjny Ukrainy byłby „długim procesem adaptacji, którego z pewnością nie można osiągnąć w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat”, ponieważ „niektóre państwa na Bałkanach Zachodnich czekają na kolejne dziesięciolecia”. krok”.

Dodała, że ​​dla Ukrainy nie może być procedury przyspieszonej.

„Minister spraw zagranicznych chciał też powiedzieć, że być może trzeba będzie też wykazać się kreatywnością w zapoznawaniu Ukrainy z zachodnimi wartościami. Oczywiście Ukraina usłyszała odmowę członkostwa w UE i nie o to chodziło. Stanowisko Austrii – powiedział Edtstadler.

Austria jest jednym z nielicznych krajów europejskich, które odmówiły dostaw broni na Ukrainę, zamiast tego zdecydowały się wesprzeć kraj pomocą humanitarną.

Do tej pory kraj dostarczył 10 000 hełmów, kamizelek kuloodpornych i 100 000 litrów paliwa, a także 17,5 mln euro pomocy dla Czerwonego Krzyża i innych organizacji pozarządowych. Rząd Austrii wpłaca również 10 mln euro na program pomocy Banku Światowego dla Ukrainy.

Wcześniej przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel w wywiadzie odmówił stwierdzenia, czy wszystkie kraje UE zgadzają się z perspektywą członkostwa Ukrainy.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w dziedzinie ekonomii oraz działań społecznych, doświadczony publicysta i pisarz. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku publikacjami dla międzynarodowych wydawców. Współpracując z czołowymi światowymi redakcjami.

Jeden komentarz

  1. Kraje UE, które gospodarczo są bardzo ważne dla sojuszu, np produkcja marchwi, pomidorów, jabłek, czyli podstawa przetwórstwa ale także roślin ozdobnych, jak kwiaty cięte ( Holandia, Hiszpania), nigdy na akces Ukrainy nie zgodzą się.
    Bo padną gospodarczo, zwlaszcza, gdy Ukrainę przejmie dobry gospodarz ( np Izrael) i w pelni wykorzysta ogromny podencjal geograficzny tego kraju.
    Czarnoziem, złoża gazu lupkowego w okolicach Lwowa ( m.in.powod, ze Stalin Lwowa się nie pozbył), klimat w zasadzie pod kazdą uprawę, dostep do morza, rozlegle, niewykorzystane tereny.

Napisz Komentarz

Exit mobile version