W Zaporoże zabrakło węgla, którego nie można dostarczyć ze względu na czasową okupację Energodaru przez Rosjan i działania wojenne na południu Ukrainy – eksploatacja elektrociepłowni została wstrzymana.

Poinformował o tym burmistrz Energodaru Dmytro Orłow, służba prasowa DTEK .

Orłow podkreślił, że zamknięcie ZATES nie wpłynie na ludność miasta pod względem użyteczności publicznej. Zaopatrzenie w ciepło, energię i wodę w Energodarze zostało przekazane ZNPP. DTEK Holding, w skład którego wchodzi ZATES, poinformował, że już koordynuje działania z Ukrenergo, odpowiednim ministerstwem i odpowiednimi agencjami rządowymi. 

Jednocześnie możliwe jest obniżenie temperatury ciepłej wody o kilka stopni – dodał burmistrz.

„Niestety jest to krok wymuszony – spółce zabrakło węgla. I nie ma możliwości zorganizowania jej regularnych dostaw. Wynika to z okupacji naszego miasta i trudności logistycznych z powodu ciągłych walk na południowej Ukrainie, zniszczonej infrastruktury, mostów i odcinków linii kolejowej” – powiedział Orłow. 

Węgiel nie był dostarczany do TPP od końca lutego, powiedział DTEK. Stacja przez ponad dwa miesiące pracowała na bieżąco na węglu, który był gromadzony w magazynie. Wraz z wyczerpywaniem się rezerw TPP przeszło na tryb podtrzymywania życia tylko na potrzeby własne stacji. 

Personel elektrociepłowni został tymczasowo przeniesiony do przymusowego bezczynności. Firma zapewnia, że ​​robi wszystko, co możliwe, aby wesprzeć personel stacji i zapewnić ludziom wypłatę pensji. 

ZATES (część DTEK Rinata Achmetowa) jest wraz z Uglehirska TPP (obwód doniecki) najpotężniejszą elektrownią cieplną na Ukrainie.

Obserwuj nasze artykuły na Google News

Naciśnij przycisk oznaczony gwiazdką (★ obserwuj) i bądź na bieżąco

Share.

Ekspert w swojej dziedzinie - Publicysta, pisarz i działacz społeczny. Pierwsze artykuły opublikował w 1999 roku dla międzynarodowych wydawców. Przez ponad 30 lat zdobywa swoje doświadczenie dzięki współpracy z największymi redakcjami. W swoich artykułach stara się podejmować kontrowersyjne tematy i prezentować oryginalne punkty widzenia, które pozwalały na głębsze zrozumienie omawianych kwestii.

Napisz Komentarz

Exit mobile version